Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nagyon lassú a laptopom. Egy...

Nagyon lassú a laptopom. Egy portalanítás segítene ezen?

Figyelt kérdés

3 éves, ami tudom, hogy számítástechnikailag elég hosszú idő. i7, 8GB RAM, 1TB HDD.


Viszont semmit sem csinálok, és egyből 66 fok körül jár. Játék közben ez 90 fok. Emellett nagyon lassú is, ezer év, mire betölt bármit. A rendszer nemrég lett újratelepítve (Win 10, de 8.1-en is ugyanezt játszotta már egy ideje).


Egy portalanítás segítene rajta? Sebességileg is?



2016. jan. 31. 17:35
 1/5 anonim ***** válasza:
hát annyiba segítene,hogy nem melegedne és ha nem melegszik nagyon akkor akadozni sem fog vagyis egy részben igen.
2016. jan. 31. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Segítene, mert nem szabályozna le a hardver a túlmelegedés megelőzése miatt. Szervizben 5-7.000 HUF, ha nem értesz hozzá, akkor házilag ne állj neki. De ha gondolod, akkor tudok egy felületes instrukciót nyújtani ehhez is.


Továbbá: gondolom a merevlemezed 5400-as fordulatszámú, ami ugyebár lassú. Vagy SSD vagy 7200 RPM-es kellene. Ezzel csökkenne a boot idő. Nem kötelező, csak egy opció.


A számítógép indulásakor számos szolgáltatás is betöltődik, minél több, annál lassabb az adott gép, továbbá annál több memóriát fogyaszt. Ezt tudatos odafordulással korrigálható, érteni kell legalább, hogy melyik folyamat miért felelős, a szükségteleneket személyre lehet szabni, így csökken a fogyasztás.

2016. jan. 31. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az újra telepítés segít igazán csak.
2016. jan. 31. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Argloss ***** válasza:
Ha gyors betöltést akarsz akkor a portalanítás mellé egy SSD-t is rakjál a gépbe. Ha van benne DVD meghajtó, akkor annak a helyére (HDD Caddy) és úgy maradhat a HDD is.
2016. jan. 31. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Igen, úgy emlékszem, 5400RPM-es a merevlemezem. Valószínűleg az is közrejátszik, hogy lassabbnak érzem, mióta az asztalimban SSD és WD Black van. Merevlemezre nem szívesen költenék ezen a ponton, inkább egy erősebb laptopra, ha összejön a pénz.


Nem állok házilag neki, mert nagyon szét kéne kapni ezt a modellt.


Az újratelepítéses javaslatra: mindig megválogatom, miket telepítek a gépemre, nincs tele szeméttel. Pár hete raktam fel rá az új rendszert, kizárt dolog, hogy ez probléma lenne, mert már teljesen frissen is lassú volt.


Az SSD-n még elgondolkodom. Az ODD-nek idejét sem tudom, mikor vettem hasznát utoljára.

2016. jan. 31. 18:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!