Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan lehet észrevenni, hogy...

Hogyan lehet észrevenni, hogy haldoklik az SSD?

Figyelt kérdés

Most 4 éves, kb. ennyire tippeltem az élettartalmát.

Mostanában lassul a gépem, és pl. eltüntek a böngészési előzményeim. (Saját felhasználói fiókom van, senki nem fér hozzá.)

A többi hardverrel nincs semmi gondom. Windows 10-et használok.

Köszönöm a HELP-et!



2016. febr. 20. 18:58
 1/7 anonim ***** válasza:
hard disk sentinelt rárakod és megnézed mit mutat
2016. febr. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi.

Ez a progi mit csinál a meghajtókkal?

2016. febr. 20. 19:02
 3/7 anonim ***** válasza:

megmutatja neked a méréseket. Például mennyi az átviteli sebesség, írás/olvasási sebesség, vannak-e adatátviteli hibák, hibás szektorok, és ilyenek. S.M.A.R.T. fülön pedig, ha 1-1 "szám" fölé viszed az egeret, akkor mutatja, hogy mi okozhatja az adott hibát. Például, felpörgési zavarokra viszed (nem tudom, melyik menüpont SSD-nél nincs ilyen sztem) akkor kiírja, hogy a felpörgési hibát a merevlemez motorja/csapágya vagy olvasófejének hibája okozhatja, amelyek rossz tápegység miatt alakulhatnak ki.


Én szeretem. Meg kiírja, hogy mennyi adatot írtál vele a program telepítése óta. Én eddig 2 év alatt 3 terát olvastam és 4-5 terát írtam. Egy SSD várható élettartama kb 150-300 tera olvasás/írás között van!

2016. febr. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2016. febr. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi. Kipróbálom.
2016. febr. 20. 19:11
 6/7 anonim ***** válasza:
Az a kép, amit linkeltem, nem a Hard Disk Sentinel, hanem az SSDLife Pro, csak nem akartam hozzá hosszú kommentárt fűzni, úgy gondoltam, a kép magáért beszél.
2016. febr. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Trevor. ***** válasza:
Mivel otthon nem írod folyamatosan, ezért a cellák elkopása miatt nem valószínű, hogy haldoklik. Inkább a vezérlő szeret bedögleni, ha a gyárban úgy tervezik. De leginkább semmi baja, max bekapott a géped valami vírust vagy csak már ideje lenne újratelepíteni a Windowst. Wear leveling count miatt ne aggódj.
2016. febr. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!