Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 1 "gamer" PC konfigot tudnátok...

1 "gamer" PC konfigot tudnátok ajánlani max 220k-ért? (videokártya nélkül! )

Figyelt kérdés

Amire szükségem van:

Alaplap

CPU (Intel)

RAM

Ház (elég olcsó; nem kell semmi csicsa, csili villi, de szellőzzön, beleférjen minden)

HDD (1TB)

TÁP

---------------------

VR Ready legyen

---------------------

SSD, CPU hűtő és egyéb, beleértve a videokártyát is, nem szükséges!

---------------------

A monitorom full HD, 60 Hz. Tehát magasabb felbontáson ebből kifolyólag nem fogok játszani. Esetleg későbbiekben a virtuális valóság szólhat bele.


(Jelenleg egy gtx970 fog belemenni)


Saját összeállítást szándékosan nem raktam bele, hogy ne befolyásoljam vele senkinek az ajánlatát. Viszonylag időálló gépet szeretnék, max a videokártyát cserélném későbbiekben benne, de semmi egyebet. Szerintem, ha ismét oda kerül a sor, hogy nem elég bele 1 jobb videokártya, akkor úgy is az egész gépet cserélni fogom.


Előre is köszönöm!



2016. febr. 20. 22:16
 1/6 anonim ***** válasza:
88%

Asrock Z170 PRO4 alaplap 36 090 Ft

Intel Core i7-6700K processzor 113 438 Ft

Kingston 2x4GB DDR4 2400MHz HyperX Fury Black HX424C15FBK2/8 memória 13 069 Ft

Western Digital 1TB 64MB WD10EZEX merevlemez 14 035 Ft

FSP 500W Aurum S 500 tápegység 28 294 Ft

Zalman Z3 Plus fekete számítógép ház 12 189 Ft



Összesen: 217,117 Ft

2016. febr. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Alaplapba mondjuk Gigabyte-okat nézz D3H stb, 20ezer körül vannak és 32 giga RAM-ig bővíthetők. GIGABYTE GA-B85-HD3-A. Persze lehet ennél drágábbat és jobbat venni, de persze a határ a csillagos ég.


Processzornak i7, de ha soknak találod az összeget az i5 valamely verziója is bőven megteszi egyenlőre. (Nekem is az van.) A gyári hűtőt érdemes cserélni, pláne ha nem csilli-villi epik elrendezésű, hűtőnyílásokkal televágott házat veszel. Ez esetben Cooler Master HyperX EVO 212-őt ajánlom. (Remek ár-érték arány.)


Tápegységen ne spórolj, mondjuk egy FSP Raider 550 jólenne neked, vagy egy Cooler Master G550M.


HDD: Wester Digital HDD-ket nézz, 7200RPM-eseket. Van ezeknél olcsóbb, de azok szarok...


RAM-ból szerintem jelenleg nyugodtan vehetsz 16GB-t (Amit máshol megspórolsz költsd erre.) Többet egyenlőre nem érdemes, de ha benne vagy az összeghatárban, akkor érdemes, hogy később ne kelljen bővítened. Egyébként jelenleg a 8 is vígan elég. HyperX 16GB FURY DDR3 megfelelő lenne. Van 8GB-s változata és 4 is, ha variálnád, hogy 2x8 vagy 4x4 legyen.


Ház: AEROCOOL Strike-X Coupe. A hűtése elég jó, elég szellős és jó elrendezésű. Hirtelen nem nézegettem meg, hogy pl belefér e a videokártyád és a Cooler Master hűtő.


Én 1 hónapja turbóztam fel a gépemet, a neked leírt konfignál kicsit gyengébbem van, legalábbis videókártya ügyileg egy szinttel leljebb vagyok, de a legújabb játékok (pl: Battlefront) mennek 60FPS-el, max beállításokon. Ha esetleg segítség kell vagy kérdésed van, írj üzenetet nyugodtan.


(Sokan majd leszólják itt egymás által ajánlott alkatrészeket - valszeg az enyémeket is - mivel mindenki vagy márka fanboy vagy más az ízlése. )

2016. febr. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 meszike91 ***** válasza:
100%

Én a helyében már skylake-re építenék, mivel nem a régi RAM-jait akarja használni.


Háznak szerintem egy zalman z9 megéri azt a plusz pár ezret, nagyon stabil há jó szellőzéssel és rezgéscsillapító gumimicsodákkal(nem jut eszembe a neve). [link]

2016. febr. 20. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
#1 Skylake K procira nincs gyari huto igy kell valami TX3 pl.
2016. febr. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
+1 #1 , de oda kelleni fog egy hűtő is.
2016. febr. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát! :)

Későbbiekben valószínű beszerzek 1 jobb hűtőt is.


Elgondolkoztam azon, hogy skylake-re építsek, vagy sem. Teszteket nézegettem és nem sokkal jobbak, viszont támogatják a DDR4 RAMokat + korszerűbb/újabb. Mostanában kicsit jobban igénybe veszem a gépet és a 8 Gb rammal (DDR3) küszködök, kevés. Bár egyéb más programban, játékban, stb bőven elég volt.


+ a skylake-re kell hűtő is, ami így + pénz, + DDR4 RAM drágább, illetve alapból drágább. Tudtommal a DDR4-nek semmi előnye nincs játékokban.


Ha pedig elavul a 4790k, akkor valószínű közel ugyan akkor a 6700K is el fog. :(

Max a RAMot tudnám tovább vinni.


Vagy rosszul gondolom?


Tehát szerintetek melyiket válasszam:

#1 által leírt gépet:

"Asrock Z170 PRO4 alaplap 36 090 Ft

Intel Core i7-6700K processzor 113 438 Ft

Kingston 2x4GB DDR4 2400MHz HyperX Fury Black HX424C15FBK2/8 memória 13 069 Ft

Western Digital 1TB 64MB WD10EZEX merevlemez 14 035 Ft

FSP 500W Aurum S 500 tápegység 28 294 Ft

Zalman Z3 Plus fekete számítógép ház 12 189 Ft


Összesen: 217,117 Ft"


VAGY


Asus Z97-AR alaplap 36 862 Ft

Intel Core i7-4790K processzor 102 414 Ft

Kingston 2x8GB DDR3 1866MHz HX318C9SRK2/16 memória 24 250 Ft

Western Digital 1TB 64MB WD10EZEX merevlemez 14 035 Ft

FSP 500W Aurum S 500 tápegység 28 294 Ft

Zalman Z3 Plus fekete számítógép ház 12 189 Ft


Összesen: 218,045 Ft

(próbáltam közel ugyan olyan hardvereket választani)


A második variációban a ram több, viszont CPU gyengébb; "elavultabb" RAM és CPU terén. Az 1. variációhoz pedig még oda kell számolni 1 hűtőt is, de a RAMot gond nélkül bővíthetem a quad-channelnek köszönhetően még ugyan olyan 2x4GB rammal.

----------------------------------

#2

Az i7 nem sokkal drágább egy jobb i5 processzornál és inkább rááldozom azt a kis pénzt :)

A ház nem rossz első ránézésre, még majd utánanézek 1 kicsit, mivel tud többet, mint a Zalman Z3

------------------

#3

Az a ház sem rossz, viszont drágább. Elgondolkodtató, hogy akár ezt tovább is vihetem majd későbbiekben, de nem szeretnék ennyit kiadni 1 házért. Szerintem a Z3 elég lenne (remélem)

A régi gépemből amit tovább tudnék vinni az a RAM. 2x4 Gb, csak már az a baj, hogy kezd kevés lenni, ezért kéne új :/ Bővíteni igaz lehetne, de a dual channel miatt már nem célszerű.

---------------------

Ez a pl. TX3 nem is drága, végülis az 1. hiányosságát néhány ezerrel lehet pótolni. Ramhoz pedig később hozzátenni. Lehet már félig megválaszoltam ezzel a kérdésem :D



Helyemben melyiket választanátok?


/ment mindenkinek a zöld, és remélem mindent jó helyre másoltam, ez a kis szöveg dobozka nem túl barátságos :( /

2016. febr. 21. 14:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!