Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 3D animációhoz milyen konfigur...

3D animációhoz milyen konfiguráció felel meg, ha van rá 1400 euróm?

Figyelt kérdés

3D animációval szeretnék foglalkozni hivatásszerűen, most kezdeném el az egészet tanulni. Kezdetben blenderrel, és photoshop CC-vel dolgoznék. Van 1400 eurós keretem, legszívesebben egy laptopot vennék hosszú távra, de ha egyáltalán nincs olyan eszköz ami elég erős a munkához, akkor az asztali PC is jó, a lényeg hogy hosszú távra tervezek.

Egy olyan gépre gondolok ami csak az animációra összpontosít, játszani meg hasonlókat egyáltalán nem akarok. Asztali gép esetén a monitor is a kérdés részét képzi.



2016. febr. 28. 22:48
 1/10 anonim ***** válasza:

Sok ram(16gb, vagy több), és minél erősebb cpu, a gpu nem annyira fontos. Laptop munkára szar, nem elég nagy a kijelző(oké, vehetsz hozzá monitort, csak épp minek).

Btw kb akármilyen géped van most elég lesz a következő bő másfél-két évig, nem fogod máról holnapra leterhelni a gépet.

2016. febr. 28. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi az infót, mondjatok valamilyen konkrétumot is kérlek!
2016. febr. 29. 09:55
 3/10 Dave092 válasza:

Csatlakoznék az előttem szólóhoz. Ennyi pénzből kár lenne laptopra költeni. Mindenképp az asztali konfigurációt ajánlom. Ebből már kijön egy hatmagos Intel processzor a többi dolog mellett is. Csak a foglalat miatt kb. két éve 60 ezer alatt alaplap nem igen volt. Meg kell nézni, ma hogy van.

Viszont abban nem feltétlen értek egyet, hogy nem fontos a gpu, mert a nézetablak kezelését jobbára a videókártya végzi, és ha az rossz, akkor egy komolyabb jelenettel nehéz lesz dolgozni hiába van brutális processzor és egy vagon memória. (jó persze azért érdemes optimálisan is használni a programot). A másik amiért fontos lehet, hogy renderelni is lehet gpu-val bizonyos helyzetekben.... 3ds max-et használok, lehet blenderben is van ilyen, arra már nem igen emlékszem.

Ja szóval egy kicsit bánom ez miatt, hogy nem Nvidia videókártyát vettem anno hanem ATI-t. Mert azzal nem lehet.

2016. febr. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi! Neked milyen géped van? Még a monitornak is bele kéne férni az árba. Ha ilyen komoly gpu és cpu van a gépben akkor még megoldható léghűtéssel?
2016. febr. 29. 20:03
 5/10 Dave092 válasza:

A processzor egy: intel core i7-4930k. De most nézem, hogy az ára az egekben 200e felett. (Én néhány éve a feléért vettem) + egy cooler master hűtő

Asus p9x79 alaplap

videókártya: AMD Radeon R7 260x

12 giga Kingston memória (tanuló fázisban egyelőre elég lesz a 4 giga is szerintem,)

Asus pb238q monitor (nem kétlem, hogy nincs sok jó monitor még ezen kívül, de ezt bátran ajánlom.)

Igen igen jogos a kérdés, megoldható léghűtéssel, viszont ehhez már illik megnézni, hogy hűtés szempontjából melyik gépház lenne a legoptimálisabb.

Nekem egy CM 690 III. -as van. Szintén nagyon meg vagyok vele elégedve.

Sok sikert a válogatáshoz. Nem lesz könnyű a mai árak mellett.:)

2016. márc. 1. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Viszont abban nem feltétlen értek egyet, hogy nem fontos a gpu, mert a nézetablak kezelését jobbára a videókártya végzi"

Ebben teljesen igazad van, viszont ha csak most kezd tanulni, akkor még elég messze van attól, hogy ez legyen a szűk keresztmetszet(ha meg teszem azt másfél év múlva jut el oda, hogy egy alsó kategóriás kártya kevés lesz, akkor másfél év múlva kell a bővítésben gondolkozni, a gpu avul el messze a leggyorsabban).


Azt viszont illet volna megjegyeznem, hogy a kérdésből karakter animációra asszociáltam, nem kizárt, hogy rosszul tettem.

2016. márc. 1. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Kezdetben alfától omegáig mindent animálnék, hogy megtaláljam a nekem tetsző irányt. Még az a kérdés, hogy bármit párosíthatok-e bármivel, vagy meg van szabva, hogy mihez mi kompatibilis?
2016. márc. 1. 10:28
 8/10 Dave092 válasza:

#6 válaszoló: ebben viszont valóban igazad van, hogy addig míg nincs kihasználva addig nem érdemes venni. Bár nem ismerem a beépített videókártya határait szóval nem tudom mikor jönne el a tanulási fázisban az az idő, hogy "na akkor vegyünk egyet." Viszont ha már veszünk hozzá akkor az érvényes rá, mint amikor a halottakról beszélünk: Vagy jót vagy semmit :)


Ez a bármit bármivel részben igaz. pl. én úgy kezdeném a válogatást, hogy processzor. Ehhez ugye nem mindegy, hogy milyen alaplapot választasz, hiszen foglalat függő. Tehát ez lenne a második. Aztán innen tudtommal már kicsit szabadabban válogathatsz, úgy nagyjából sok minden kompatibilis egymással, az más kérdés, hogy van-e érezhetően nagy különbség pl. hogy egy gyártótól veszed a különféle hardvereket (pl. Gigabyte alaplap + Gigabyte videókártya, vagy különbözőektől). Abban, hogy milyen és mennyire elhanyagolható hatásai vannak a gyártói különbségeknek pl. sebességben sajnos nincs sok tapasztalatom.

Viszont még memóriakártya választásnál érdemes rápillantani, az alaplap gyártója által ajánlott memóriakártya típusokra, hátha olyanba trafálsz bele amit annyira nem szeret az alaplap. De ettől függetlenül nem feltétlen kizáró ok a helyes működéshez, ha nincs benne a listában az adott típusszám.

2016. márc. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

[link]


Itt van három összeállítás kezdő, haladó és profi szintre.

2016. márc. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Megfogant bennem gyorsan még egy kérdés: milyen csatlakozók lehetnek fontosak?
2016. márc. 6. 21:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!