Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem érzékeli a routert?

Miért nem érzékeli a routert?

Figyelt kérdés
Netünk van. A kábel a routerböl a gépbe megy. Ez eddig is így volt. Netem is volt. Most viszont, újraraktam a gépem, és nincs. Egyszerüen nem érzékeli a kâbeles netet. Amikor rámegyek az "ûj kapcsolat létrehozâsa"-ra akkor olyanokat kér, amihez nincs hozzâférésem. (Jelszó, telefonszâm, stb.) Win 7-rõl XP-re váltottam, kevés ram miatt. Valami ötlet?

2016. márc. 18. 11:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Elsőnek az eszközkeleőt nézném meg, hogy fent vane minden driver. Lehet a win7ben alapból benne volt az ethernet driver, a winXP-ben meg nincs.

Ha routered van, akkor nem kell új kapcsolat meg hasonlók.

Driver legyen rendbe, router legyen jól bekonfigurálva és a gép hátán az ethernet csatlakozónál világítson a led.

Ha ezek megvannak akkor lehet továbbmenni.

2016. márc. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Aha... Nincs driver hozzá... Se CD amivel felrakhatnám... Netröl meg értelemszerüen nem tudok letölteni...
2016. márc. 18. 11:45
 3/11 Dongaben ***** válasza:

A drivert letöltheti más is, akár a szomszéd...:D

Aztán egy pendrive-on átveszed tőle, és telepíted otthon...

2016. márc. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ezzel az a baj, hogy se CD-m, se pendrive-om.... És azt sem tudom, hogy mit kéne leszedni.
2016. márc. 18. 11:52
 5/11 Dongaben ***** válasza:

Csak van valakinek kölcsön az ismerőseid közül...

Ha nincs külön hálózati kártya a gépben, akkor az alaplap gyártó honlapjára kell lépni. A pontos lap típus, és Op. rendszer kiválasztása után letölteni a drivert. Egyébként is kell, magához az alaplaphoz is!

2016. márc. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Az egyik, akinek vannak ilyen dolgai, az az utca végén lakik. (A mâsik györbe van ._.) Rákérdezek, hátha.
2016. márc. 18. 12:05
 7/11 Dongaben ***** válasza:

Egy alaplap teljes chipset drivere sem óriási méretű...

Akár Email-ben csatolt fájlként is elküldhető. (Ez csak egy tipp...)

2016. márc. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Dongaben ***** válasza:
Hülye tipp volt...nincs NET...:XD
2016. márc. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Esetleg nincs meg valahol az alaplaphoz kapott gyári cd? Azon rajta vannak a driverek. Pl. ilyen esetekre érdemes megőrizni.
2016. márc. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Elmégy ismerőshöz. Nála letöltöd, ott CD-re kiírod, és akkor meglesz legközelebb is.
2016. márc. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!