Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A Apple termékek most túl...

A Apple termékek most túl vannak árazva vagy ténylegesen megérik az árukat?

Figyelt kérdés
Nézegettem "almás" dolgokat és jókat is hallottam róla: stabil és lefagyaszthatatlan operációs rendszer, minőségi anyaghasználat stb... Most az gondolja egy szimpla ember, hogy ez biztos parasztvakítás... vagy ezek tényleg annyira időtállóak lennének? Személyes tapasztalatokat is írjatok, köszi!

2016. márc. 25. 10:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Jó cuccok ez vitathatatlan, de azért egy telefonért negyed millát, azt kikérem magamnak.
2016. márc. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Munkára a legjobbak, Macbook Pro mindenre elég nekem, én fejlesztéssel foglalkozom (informatika).

És igen, időtállóak, de ezekkel is ugyanúgy lehet gond, mint akármilyen más technikai eszközzel.

Árban sokkal jobban megéri, mert alapból jár hozzá rengeteg szoftver, és x év után is nagyon szép pénzért tudod eladni a gépeket.

Youtube-ozásra totál felesleges, nem arra találták ki.

2016. márc. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
54%
Egyrèszt iszonyúan túlárazottak másrèszta kamuszöveg is megy ezerrel, szóval az, hogy lefagyaszthatatlan nem egèszen igaz... kb fele annyièrt èrnè megvenni, mint amennyièrt árulják.
2016. márc. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Trevor. ***** válasza:

Egyrészt túlárazott valamilyen szinten, viszont tény, hogy a szolgáltatásaik is elég jók, illetve az oprendszer nagyon stabil. Bár pár eszközre sokkal könnyebb optimalizáni, a fix hardver miatt, mint pl. Android esetén a rengeteg különféle felépítésű telefonra.


Időtállónak nem mondanám, az Applenek az a szokása, hogy kiadja a frissítéseket a régebbi eszközökre is, ezáltal belassítva azokat, míg az újakon szárnyal ugyanaz a rendszer.


Személyes tapasztalat nincs és nem is lesz, sosem fogok Apple cuccot venni, nekem nem éri meg. 50K-ért már kapok olyan telefont újonnan, amiben 8 magos cpu, 2GB ram, 16GB tárhely, 13mp-es kamera, 5"-os HD IPS kijelző van, mindezt jóval olcsóbban, mint Applenél.

2016. márc. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
33%
A Mac-ek mind túlárazott kacatok. Az meg főleg átb@.szás, hogy 60 000Ft-ot elkérnek 8 giga DDR3 RAM-ért, iponon meg veszek 16 gigát 20 000-ért... Ha nagyon szükséged van az operációs rendszerre, akkor Hackintosh. Egy rendes alma töredékéért tudsz magadnak összerakni egy PC-t, amire aztán fel tudod telepíteni a Hackintoshod. Persze azért ennél picit bonyolultabb a dolog, de aki egy picit is ért a gépekhez, az tud egy tutorialt követni, mert fórumon kérdezni, ha problémája akad.
2016. márc. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Kapitalizmus van, minden annyit ér, amennyit a vevő megad érte. Ilyen szempontból nem túlárazottak az Apple termékei, hiszen sikeresek a piacon.
2016. márc. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. márc. 25. 18:14
 8/14 anonim ***** válasza:

Én több részre bontanám. Mert nem írtad, hogy melyik termékcsaládról is van szó.

Először is ott vannak a Mac-ek. Ha ugyanolyan tudású, minőségű és egyéb tulajdonságokkal rendelkező másik brand gépet nézel, akkor azok is ugyanott vannak árban. Szóval pont nem túlárazottak. Macem volt/van most is és az is lesz.

Tapasztalat. A régi lassan 9 éves Macbookom még mindig működőképes és használatban is van.

Az i cuccoknál főleg iPhone, viszont én sem értem azt aki tényleg összekuporgatja rá a pénzt és úgy veszi meg. Mert az ár/érték arányuk tényleg nem olyan jó. Sőt. Hiába nagyon jó minőség iszonyat drágák. Sosem volt iPhone-om és valószínűleg nem is lesz. Számomra rohadt rossz az ár/érték arányuk és túl korlátolt az oprendszer. Droidot használok már lassan 7 éve. A mostani telefonom az elmúlt 1.5 évben talán 2-3x ha lefagyott. A volt párom iPad-je ennél többször rebootolt játék közben.

Az iPadek ennél jobbak ár/érték arányban, tabletből én is elgondolkodnék, hogy olyat vennék, ha szükségem lenne rá.

2016. márc. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

8-as: Jó, akkor lássunk hozzá :D


Vegyük a Mac Pro-t, mert az a legegyértelműbb (nincs benne monitor, nem laptop, stb)


Mivel az Apple hajlamos már elavult alkatrészeket pakolni a mai napig a gépeibe, ezért néhány helyen kénytelen vagyok egy frisebb, jobb változatot beleépíteni (pl. a proci nem V2, hanem V3 lesz). Ezen kívül a fekete irodai kuka formát se tudom rekreálni, ezért egy sima, csendes, léghűtéses procihűtőt leszek kénytelen használni. Alaplapnak pedig egy sima X99-es chipsetű lapot fogok használni (az van a Mac Pro-ban is). RAM-ból is sajnos újabbat és gyorsabbat vagyok kénytelen venni (DDR4 lesz DDR3 , 2100Mhx 1866Mhz helyett). SSD-ből 256GB helyett 512GB M.2 SSD lesz, 256GB PCI-e SSD helyett. Itt nem számít, hogy M.2, vagy PCI-e foglalatos, mert mindkettő a PCI-e sávot használja, sebességben pedig a Samsung SSD-je még gyorsabb is, hála az NVME technológiának. A Firepro D500 sajnos nem érhető el asztali gépekben, ezért inkább tudod mit, veszek bele 2db Titan X-et, ami össze sem hasonlítható a két AMD-vel, teljesítményben.


[link]


Itt a végső lista, fáj ez 3000 amerikai dollárba, vagyis olyan 800 000 magyar forintba (ez egyébként a gyengébbik Mac Pro modell ára!). Egy ennél jóval gyengébb Mac Pro-ért mennyit kér el az Apple? 4000 dollárt. Vagyis több, mint 1 080 000 Ft-ot, ami kb. 280Ft-al drágább, mint a gép, amit most én össze raktam, arról nem is beszélve, hogy teljesítményben is sokkal, DE SOKKAL gyengébb.


Sajnos ma már késő van, de holnap összerakom a többi asztali Mac-et is.

2016. márc. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nézzünk akkor egy Retina Display-es iMac-et, mert még azokat is relatíve egyszerű összerakni: egy sima asztali gép + 4k monitor. Mivel az Apple a legújabb modeljében MEGINT nem volt hajlandó sztenderd hardvert használni, ezért megint kénytelen vagyok néhány helyen egyszerűen erősebb hardvert használni. A modell, amit alapul veszek, a 21.5 colos 2015 végi, jelenleg is elérhető 4k-s iMac modell.


[link]


Itt a végeredmény, erősebb procival, 4K monitorral, több RAM-al. És persze ez még mindig Hackintosh kompatibilis, úgyhogy ha szeretnéd, rakj rá OS X-et. Mindez ráadásul Micro-ITX formában, szóval kb. egy cipősdoboz méretű doboz az egész. Ez kerül 911 dollárba (eskü, nem szándékosan ennyi :D), vagyis olyan 250 000Ft-ba. Az Apple ugyanezért 1 500 dollárt kér el, ami kb. 400 000Ft. A különbségből tudsz venni mégegy 4K-s monitort, vagy valami erős videokártyát, hogy játékra, esetleg munkára is alkalmas legyen.


Na, és akkor most nézzünk egy teljesen kimaxolt iMac modellt: Az 5K-s iMac-et, 4Ghz-es Intel core i7-el, 32GB RAM-al, 1TB-os SSD-vel, AMD M395X 4GB-os videokártyával. Ez az Apple-nél 4 100 dollár, vagyis olyan 1 100 000Ft.


[link]


Ebben ismét jobb a videokártya, jobb a RAM (DDR4 DDr3 helyett), húzható a processzor, Hackintosh kompatibilis. Továbbra is megmaradt az 5K-s kijelző, természetesen. Ez az egész kerül 3 500 dollárba, vagyis 950 000Ft-ba. A maradék pénzből vehetsz mégegy videokártyát, és kettő 390X-el már egész jól lehet játszani akár 5K-ban is.


Egyszerűen NINCS olyan asztali Mac, ami megérné a pénzét. És itt még azt se lehet felhozni, mint az iPhone-nál, hogy jajj, az Apple-nek új dolgokat kell fejleszteni, meg jajj, mennyire jól optimalizált a rendszer, hiszen az Apple a Mac-ekben nem a saját alkatrészeit használja, hanem Intel és AMD alkatrészeket, másrészt pedig mindegyik gép, amit összeraktam, Hackintosh kompatibilis, tehát nyugodtan telepíthetsz rá OS X-et.

2016. márc. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!