Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Vége vagy csak a géppel van a...

Vége vagy csak a géppel van a gond?

Figyelt kérdés
a DVD írómmal van a gond egy ideje amikor DVD-t írok mindig hibásan írja rá az adatot lassabban olvassa az adatokat mint pl 3hónapja szóval strapára ment vagy software hiba?
2010. ápr. 4. 21:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Megpróbálhatsz egy másik író programot felrakni,de szerintem a DVDíró haldoklik, vagy csak ne szereti azokat a lemezeket amikre írsz.


4-5e-ért lehet venni 20x-os írót nem vág földhöz szerintem

2010. ápr. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

ha nagyon sok DVD-t írsz, lehet jobban jársz ha veszel egy vinyót, mert ha összeadod a disc-ek árát + a drive árát, nagy tároló kapacitás esetén jobban jöhetsz ki az egyszerűbb kezelésű vinyóval :)


esetleg vegyél egy jó minőségű újraírható DVD-t és azzal is próbáld ki.lehet csak azokat a lemezeket nem szereti amikre írni akarsz...(bizonyos írók bizonyos lemezfajtákat nem szeretnek)

2010. ápr. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

ezaz hogy csak a DVD+és-RW és a Dual Layer azaz -->DVD+és-DL

kat rendesen megirja de semmi mást ezt az utolsó első mondatát nemértem.Én nemazért irok folyton dvdket mert kicsi a vinyó kapacitás hanem mert multkor jött egy dög virus és minden elment a gépröl ami adig megvolt progik,játékok ...minden ezért! de kösz a válaszokat szerintem tönkre ment

2010. ápr. 4. 23:04
 4/4 anonim ***** válasza:
Próbálj meg töredezettségmentesíteni azon a partíción, amiről írod ki az adatot, mert a túlzott töredezettség okozhat pufferkiürülést a lemez írásakor, főleg nagyobb sebességnél (pl. ha 8x vagy 16x sebességgel írsz DVD-t), olyankor pedig gond van, kétségtelen. Szóval defragolj, és írj 4x-esen. Ha a defrag nem megy, mert túl kevés az üres hely, akkor szabadíts fel neki, megéri. Nekem van erre egy külön 10 GB-os partícióm, ami mindig üres, csak akkor van rajta adat, amikor ki akarom írni, és a biztonság kedvéért olyankor is defragolok írás előtt. Azóta minden lemezem jó, előtte meg... szóval nem volt mind jó (nagyon nem).
2010. ápr. 4. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!