Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy P2 es laptopra milyen op....

Egy P2 es laptopra milyen op. Rendszert ajánlotok? Lent fontos nagyon

Figyelt kérdés

van benne 256mb RAM nemkell beszolni tom hogy kevés!

nem pénzért vettem hanem cseréltem hogy mire az magánügy


most jelenleg WIN XP SP3 van rajta!

és a géppel igazábol az a baj,hogy sokat tölt!:S


2010. ápr. 6. 19:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

hát attól függ mire használja az ember:))

amugy nekem 192Mb Ramom van...:DDD

szerintem az xp sp3 tökéletes arra a gépre, szerintem annyit tudsz tenni még, hogy ujra rakod és akkor hátha gyorsabb lesz...


amugy én linux párti vagyok...:))

2010. ápr. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

megvan a linux

de sokak szerint az nagyon bonyolult!

dehát megprbobizom felrakom ráa ztán majd lesz valami

:D

2010. ápr. 6. 20:00
 3/13 anonim ***** válasza:
Hát én Windows 98-at vagy 2000-et tennék rá, azzal biztos nem lennének gondok. Vagy vmi régebbi Linux.
2010. ápr. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ubuntu 9.10
2010. ápr. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

ubuntu?

erröl még nemhallotam :D

2010. ápr. 6. 20:01
 6/13 anonim ***** válasza:

ubuntu 9.10 nekem nem jött be... még sok javitani való van rajta és bálam az egy kicsit akadt... sztem a Debian az jo....:))


amugy nem bonoylult a linux csak azt is meg kell tanulni használni. de már mindenhez találtak ki GUI-t...:)) csak a bonyolultabb dolgokhoz kell a terminál...

2010. ápr. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Tiny XP-t :D Pont ugyanaz mint az XP SP3-al csak kiszedtek mindent amire nincs mindenféle képpen szükséged, így nagyon gyors és kevés helyet használ.


*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2010. ápr. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Az Ubuntu tulajdonképpen egy linux úgynevezett grafikus disztribúció. Ugyanis a Linux magában a kernelt jelenti, azaz egy karakteres felületet, olyan mint a DOS, de feltételezem, te nem ilyen operációs rendszerre gondoltál.

Az Ubuntu-ra viszonylag könnyű áttérni Windowsról, sok leírás, fórum van a neten, ahol készségesen segítenek, ha megakadtál, felhasználóbarát felülettel rendelkezik, és spórol az erőforrásokkal, így egy "rosszabb" gépen is gyorsabban fut, mint mondjuk egy Windows (bár ez igaz általában a Linuxokra).

Ingyen letöltheted, csak ki kell írni egy CD-re vagy DVD-re képfájlként (azaz a képfájl tartalmát, ne magát a képfájlt), és a BIOS-ban be van állítva, hogy arról induljon, akkor ki is próbálhatod telepítés nélkül (persze egy kicsit lassabb úgy), ha megtetszik, akkor pedig felteszed. Innen letöltheted:

[link]


[link]


A laptopomról már jó rég leszedtem a Windows-t, már csak az Ubuntu van fent.

2010. ápr. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ha az XP lassú, és a linux mégsem jönne be, akkor Windows 2000 SP4-et rakj rá. A mai programok 85-90%-a megy rajta, a játékok is, viszont 2010 júniusától nem lesznek hozzá frissítések.
2010. ápr. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

20:05-nek csak annyi,hgy TINY XP

Ha bejön akkor remélem jólesz minden!! XD


ThX leis szedem a linkröl :D

2010. ápr. 6. 21:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!