Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Jó lenne ez a konfig, illetve...

Jó lenne ez a konfig, illetve milyen hűtőt?

Figyelt kérdés

Jövő hét elején rendelek új PC-t, viszont processzorhűtőt sehogy sem sikerül választani, pedig már nem igen van sok időm rendelésig.


Intel I7 6700k

Gigabyte GA-Z170X-UD3

Hyper X Fury 2400/CL15 4*8GB

( Esetleg 2133/CL14 jobb lenne? Árban ugyanaz )


A konfig többi része már megvan. ( Thermaltake 750W táp, Radeon HD7950 Vapor-X Boost, 64GB Kingston SSD, 250 és 1500GB HDD-k )


Hűtésre az összeg amit rá szánnék 20.000Ft.


Az a baj a legtöbb hűtő amit néztem mind majdnem egy kg volt, és még régebben olvastam, hogy az 1151-es procik nem szeretik a nehéz hűtőket, hajlamosak deformálódásra.


Igazából a legjobb valami olyan lenne ami nem hatalmas torony hűtő, hanem valami könnyebb de hatékony.


Szóba jöhet még a kompakt vízhűtés is, de azokkal még egyáltalán nem volt tapasztalatom.


Illetve még ami fontos, hogy Ipon-tól rendelném, így az ottani árak lennének a mérvadók, szeretnék mindent egyben egy csomagban rendelni.


Ha lenne esetleg tipp a konfighoz jöhet az is. Alaplap azért ez lett, mert ha a hőmérsékletek engedik némi tuningot lehet kapna a processzor, illetve ahogy néztem ennek elég jó a processzor tápellátása az árkategóriájában.



2016. ápr. 22. 01:56
 1/8 anonim ***** válasza:
A tápegység szériája is fontos, mert ha TR2 vagy Smart akkor tökön szúrom magam, úgy semmivel nem fogod lehűteni. De súly terén nem kell annyira kétségbeesni, csak ne 20 Kg-os passzívhűtőbordát nézz.
2016. ápr. 22. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Egy régebbi Blue Evo, most egy Q9550 / GA-X48-DQ6 / 4*2GB DDR 2 konfigot lát el, úgy számoltam fogyasztásban az új konfig is hasonlóan alakulna körülbelül, ezért nem is cserélném.
2016. ápr. 22. 02:30
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem a fogyasztás miatt, hanem a stabilitás miatt kérdeztem, feltéve, ha Z170 lapot a tuning miatt vetted meg. Az EVO Bluet mondjuk nem erre tervezték, de legalább magas minőségű úgyhogy nem izgulok. Szóval ahogy mondtam, nyugodtan vegyél toronyhűtést, ha nem irreálisan nehéz, de bármikor lehet segíteni a megtámasztásában.
2016. ápr. 22. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Cooler Master Hyper 612 V2 vagy Scythe Ashura amiket úgy találtam, hogy jó lenne mindkettő 750g körül van illetve árban is beleférne, esetleg ami szóba jöhet az említett víz, Cooler Master Seidon 120V V2. Árban még jóformán azonos kategória, csak nem tudom, megéri-e a víz, vagy sima lég inkább.
2016. ápr. 22. 02:51
 5/8 BM-Striker ***** válasza:

#4


Nem éri meg a víz.

2016. ápr. 22. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem átlag felhasználónak (játék, net, film, torrent persze csak freeware szoftverek miatt) felesleges vízhűtés. Igazából a húzást sem tudom megérteni. Pár fpsért szenved az ember és kockáztatja a garanciát stb... (persze az más ha valaki tényleg tudja mit csinál)

Egy Cm hyper 212 vagy ha jobbat keresel akkor noctuák között nezelodj

2016. ápr. 22. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Komoly tuningot nem tervezek, csak alap feszen ami kijön.
2016. ápr. 22. 05:32
 8/8 anonim ***** válasza:
Akkor nem is kell komoly hűtés, azért a 6700K elég modern ahhoz, hogy ne melegedjen annyira alapfeszültségen.
2016. ápr. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!