Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyit csökkenhetnek az árak...

Mennyit csökkenhetnek az árak nyár végéig?

Figyelt kérdés

Nyár végén szeretnék gépet venni (videókártya nélkül, mert az van).

Jelenlegi árak szerint kb 150 ezer lenne a gép amit szeretnék, egész pontosan ez:


Alaplap: MSI H97 Gaming3 -30 ezer ft

Proci: Intel Core i5-4460 -50 ezer ft

Ram: Kingston HyperX Fury 2x4 gb 1600Mhz -11 ezer ft

Táp: XFX 450W P1 -15 ezer ft

+ SSD, HDD és gépház 45 ezer ft értékben.


Tudom, hogy az árak folyamatosan lentebb mennek, valamint azt is hogy most fognak kijönni az új Nvidia kártyák és egyéb dolgok, szóval elvileg most egy kis csökkenésnek kellene lennie.

De annyira nem értek hozzá, meg nem is vagyok tapasztalt ilyen téren, konkrétan ez az első gépem amit magamnak rakok össze, szóval annyira nem tudom hogy mire számítsak.

Reménykedek benne hogy nyár végén 130 ezerből kijön, ami most 150 ezer. Szerintetek?



2016. máj. 24. 10:57
 1/5 Koplárovics Béci ***** válasza:

Ha megmondod mennyi lesz nyár végén az USDHUF árfolyam, akkor megmondom.

Az i5-4460 évek óta 50k körül van. Sokkal olcsóbb nem is lesz. A 6xxx lehet olcsóbb, nyár végére megérheti.

A memória nem sokat változik, az utóbbi időben volt egy kis esése. Megjósolhatatlan, hogy esik-e még és mennyit.

A táp szintén kb ugyanennyi maradhat.

Az alaplapok ára se nagyon szokott csökkenni.

SSD-HDD csökkenhet (ugyanaz a kapacitás), viszont lehet hogy nem annyira fogja megérni.

Gépház ára alig változik.


Összességében: nem éri meg most kigondolni, hogy mit akarsz majd venni 3 hónap múlva, mert erősen megváltozhat, hogy mi fogja éppen akkor megérni. Pl lehet, hogy proci nem is lesz akkorra már a piacon.

2016. máj. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Lord Hidan ***** válasza:

Kétlem hogy ennyit lemenne a processzor és az alaplapok ára. Mivel bejött a 6. generáció és azt fog venni mindenki a 4. generáció a polcokon marad és nem viszi senki egyre drágább lesz inkább amíg marad. Persze lehet az is hogy esni fog az áruk de együtt ha fog 5ezret a lapnak és a processzornak.

Ram, táp, ssd, hdd, ház nem fog lejjebb menni.

Neked is ennyiből már Skylake-t kéne építened ennyiből kijön egy Asrock b150 pro4 és egy i5-6500

Vagy ha ennyire spórolni akarsz vegyél használt de garanciás 4. generációt

2016. máj. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Persze, értem én hogy függ a forint árfolyamától és még sok mindentől, csak mivel én egyáltalán nem értek ilyen téren ehhez, gondoltam megkérdezem, mivel aki már mondjuk több éve foglalkozik számítástechnikai eszközökkel, gépösszerakással az csak jobban tudja hogy megy ez.


Egyébként azért nem veszek jobb gépet, mert egyrészt tényleg nincs túl sok pénzem rá, anyukámék számítógépre egyáltalán nem adnak pénzt, szóval ezt is 2 éve nyári munkával ( tavaly + majd idén ) kerestem össze...


Másrészt nincs is szükségem komoly gépre, jóformán csak CS:GO val és Hearthstone al játszok, igazából annyi a lényeg hogy minimum 200 fps-em meglegyen CS:GO ban, és az bizonyára egy GTX760 2GB-vel meg is lesz, szóval több nem igazán érdekel.


Nem igazán érdekelnek az újonnan kijövő játékok, nagyon nagyon max 1-2 van ami érdekel az idén eddig kijött vagy bemutatott játékok közül, de azokat is bőven elbírja a gép. A jövőben kijövő játékoknál meg nem tudom mi lesz, mindenesetre azt végképp nem igénylem hogy max grafin játszak mindennel, nekem low on is megfelel, szóval szerintem a 2-3 év múlva megjelenő játékok közül ami érdekel bízok benne hogy majd lowon elfut, de ha nem abba sem halok majd bele.

2016. máj. 24. 11:38
 4/5 Lord Hidan ***** válasza:
Neked bőven elég egy h110es lap és egy i3-6100 is akkor. A gtx 760 mellett is teljesen jól ellenne
2016. máj. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igen, i3 az tényleg elég lenne.

Viszont lapból nem akarok rosszabbat, vagyis h97 alatt venni, ezt most nem fejtem ki miért, már sokat vitáztam ezen másokkal.


A procival meg úgy vagyok, hogy szűkös a keretem, de azért nem annyira szűkös, ezért veszek egy fokkal jobbat.

2016. máj. 24. 11:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!