Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen alkatrészek kellenek...

Milyen alkatrészek kellenek egy irodai számítógépbe, és egy gamer-be?

Figyelt kérdés

Gyakszin azt a feladatot kaptuk, hogy rakjunk össze gépösszerakóval egy-egy komplett gépet, CPU, alaplap, monitor, Vidókari, Vinchester, RAM, optikai meghajtó, oprendszer. INDOKLÁSSAL, hogy mibe miért ezt tettük.

Pontos típusok kellenek. Az irodai gépnek 200000-ből ki kell jönnie, a gamer gépnek pedig 500000-ből.

Nagyon hülye vagyok ehhez, hiába vagyok infó szakon nem tudom még azt sem, hogy egy gamer gépbe mi kell és miért. xD

Nagyon sürgős segítségre szorulok, holnapra kell.

Csak értelmes válaszokat kérek!

Előre is köszönöm!

Üdv!



2016. jún. 19. 19:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Még szerencse, hogy nem orvosnak készülsz
2016. jún. 19. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Miért? Mert nem vagyok kocka? Nem az életem a számítógép, nem ülök 24-ben a CS:GO előtt? Ebből adódóan fogalmam nincs, hogy az adott játék min fut?

Attól, hogy valaki infós szakos nem biztos, hogy egy élettelen kocka aki fejből tudja az összes CPU márkát meg típust.

És hozzátenném, hogy az osztályban még a kockák sem tudták megoldani ezt a feladatot...

És tényleg még jó, hogy oda írtam, hogy értelmes válaszokat kérek, ez rohadt értelmes volt, köszönöm!

2016. jún. 19. 19:11
 3/14 anonim ***** válasza:
Akkor menj át másik szakra. Az a baj, tudod, hogy mi lazán összedobunk neked 2 konfigot, de majd amikor vizsgáznod kell, nem leszünk ott, hogy segíthessünk. A másik, hogy ha elég is végzed valahogy a szakot, olyan munkahelyet akarsz, amit utálsz/nem érdekel?
2016. jún. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
infó szakos*
2016. jún. 19. 19:12
 5/14 anonim ***** válasza:

200 ezerből irodai gépet? Na ez is akkora kamu házi hogy lerohad a plafon XD 100-150 ezerből ki lehet hozni mert abba elég a proci IGP-je.


A tanár meg nem mond olyat, hogy gamer gép. Fél millióból telerakod a legújabb legjobb alkatrészekkel aztán ámen.

2016. jún. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
De ha csak arról van szó, hogy érdekel ugyan, de inkább a programozási, szoftveres része, akkor bocsi, nem szóltam. Csak a kérdés alatt félreérthetően fogalmaztál.
2016. jún. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Nem utálom a szakot.

Attól, hogy a típusokhoz nem értek nem vagyok analfabéta. Programozni tanulok, és egész jól megy, a hibákat meg tudom állapítani a gépen stb.

De ez a rész ez nekem egyelőre hiányos, még van időm megtanulni.

2016. jún. 19. 19:14
 8/14 A kérdező kommentje:

5-ös, de képzeld el ezt mondta a tanár.

Gamer vagy videós gép, és irodai, a PLAFON 200K,OLCSÓBB lehet, drágább nem.

2016. jún. 19. 19:16
 9/14 anonim ***** válasza:

200 ezer:

Asus H110M-K lap

i5-6500 proci

8GB Kingston HyperX Fury DDR RAM

Zalman ZM-T3 ház

XFX TS 430 táp

WD EZEX 1TB HDD

Asus Radeon R8 380X


Irodába ez túl jó gép, de hát használni ott is tudják. :)


Fél misiért majd összerak egyet más, én már nem mozgok otthonosan ebben az ársávban.

2016. jún. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Javítás: DDR helyett DDR4
2016. jún. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!