Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Megéri venni egy 2014-es...

Megéri venni egy 2014-es MacBook Air-t?

Figyelt kérdés

Venni szeretnék egy laptopot internetezésre,videó nézésre ami könnyű, gyors és sokáig bírja az aksija.

Szerintetek hülyeség venni egy 2014-es MacBook Air-t (13 inch)?

A válaszokat előre is köszönöm!



2016. jún. 21. 10:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Megéri, de erre a felhasználásra felesleges.
2016. jún. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Multimédiára megértem de így felesleges.
2016. jún. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%

Egy kicsit tanulmányoztam a témát:


[link]


[link]


Majd megnéztem, hogy kb ugyanolyan alkatrészekből harmad annyi pénzért mit kaphatnék:


[link]


Nos szerintem pl hülyeség bármilyen Apple terméket venni, esetleg csak akkor, ha nem tudod hová tenni a pénzed és fontosabb a látszat, mint a tartalom...

2016. jún. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Remekül tanulmányoztad a témát, elolvastad, hogy egy i5-ös proci van benne, aztán árukeresőn erre szűrtél.

De akkor azt is állítsd be, hogy SSD legyen benne, a kijelző méret ne legyen 14'-nél nagyobb, az operációs rendszer előre legyen telepítve, és a súlya max 1.6kg legyen.

Még mindig nem lehet egy consumer laptopot egy ultrabook-hoz hasonlítani...


Kérdező:

Igen, megéri :)

2016. jún. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

#4.Indokold meg légyszíves.

Mondjuk abban egyet értek hogy egy Notebook-ban nem mond semmit egy I5 de egy MacBook egy ÁTLAG USER-nak(!)mi előny???

2016. jún. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Valamint minek kiadni 200ezret egy laptopra, amikor egy max. 100ezres csúcs tableten is tökéletesen lehet netezni, meg videókat nézni... És jobban is hordozható, mint egy notebook.
2016. jún. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ha már itt tartunk ezt egy olcsóbb Phablet is megteszi.
2016. jún. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Szerintem pont az az OSX (bocsánat, már macOS) szépsége, hogy mindegy milyen szintű ismereteid vannak, akkor is tudod használni a rendszert. Ha érted a dolgod, akkor ott a bash, ha sima user, akkor egy szép, felhasználóbarát grafikus felület áll rendelkezésedre, és minden out of the box működik, nem kell driver-ekkel vacakolni, illetve a bloatware-eket törölni amik gyárilag rajta vannak a gépen.

Megértem, hogy vannak olcsóbb laptopok, de azok amik úgy szint kompaktak illetve hosszú akksi idővel rendelkeznek, azok hasonló árazásúak.

Ez, kombinálva azzal, hogy mennyi remek programot kapsz a rendszerbe építve, amikért egy vagon pénzt kidobnál más OS-en (Pages, Keynote, Numbers, iMovie, stb), szerintem remek hosszútávú befektetés.

2016. jún. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

#8.Ha kinézet és a stabilitás számít akkor Debian+Pantheon.

+ kapni lehet olcsóbban sokkal jobbat,itt meg nagyrészt a prémium programokat fizeted meg és kényelmet amire egy átlag embernek nincs szüksége.

2016. jún. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, szerintem pont az átlag felhasználók igénylik a legnagyobb kényelmet :)
2016. jún. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!