Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Realtek HD Sound Manager...

Realtek HD Sound Manager driver error? Leírás alúl

Figyelt kérdés

Sziasztok


Pályázatból nyertünk 2 db asztali számítógépet. Nem megyek bele a részletekbe, röviden a szerverből kelett hasznalható windowsos pc-t varázsolnom. Részben ez sikerült, viszont nagy problémába akadtam. A beépített hangkártya elől (miki, fejhallgató) és hátul (miki,fejhallgató,bemeneti) fogadja az eszközőket. A gép ajánlására Realtek HD Sound Manager-t töltöttem rá. Tökéletesen müködik, viszont a mikrofon felvétele során különös dolgot kelett észrevennem. A mikrofon monitorozása tökéletes, de felvételkor (hangrögzítéskor) a sebessége a felvételnek felgyorsul (alap xp-s hangrögzítőbe 1mp = 5,43 mp), de mégis brümmögő, robotos hang kerül felvételre.

Audacity-vel ezt sikerült kiküszöbölnöm. Sajnos ezt élő adásom alatt kelett észrevennem (rádiózok), ott pedig nincs ilyen lehetőség. Tudnátok segíteni nekem, hogy Csütörtökig sikerüljön rendesen beállítani?


Arra gondoltam amúgy, hogy codek hiba lehet. Mennyire valószínű ez?


Ti milyen drivereket használtok?


Válaszotokat, segítségeteket előre is köszönöm!



#Windows XP #pályázat #driver #Intel Core 2 Duo #Realtek #multi-sound #régi nyert gép #hangdriver error #HD Sound Manager #Realtek HD Sound Manager
2016. jún. 21. 23:46
 1/2 anonim ***** válasza:
Valószínűleg csak a frekvenciával van baj. Ha 44kHz-et használsz, azzal minden kompatibilis lesz. Ha a felvételed lassú, akkor 96kHz-ről vagy még magasabbról "konvertálja" le, de hibásan, azaz nem konvertálja, csak 44kHz-nek tekinti, és úgy játssza le.
2016. jún. 21. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szia!


Igen, ez is volt a hiba. Frekvencia váltás után 1 mp=3,3 mp lett. Mivel új gépről van szó, nem volt rajta vírusirtó sem. Telepítés után ütötte ki. Ugyanazon verzió letöltése, telepítése utan most már tökéletesen fut rajta a hang, felvêtelek jók. Ment a pipa! Köszönöm!

2016. jún. 22. 23:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!