Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » PC nem bootol,3 másodpercenkén...

PC nem bootol,3 másodpercenként kattan. Miért?

Figyelt kérdés
Előzmények: eddig tökéletesen ment, azt leszámítva hogy olyan hangja volt a HDD-nek mint egy robogónak, aztán tegnap leklónoztam a HDD-t egy külső HDD-re, arról akartam futtatni a Windowst, de a Win 10 nem indul USB HDD-ről biztonsági okokból, úgyhogy csak kék halált láttam, úgyhogy gondoltam megpróbálok a belső HDD-ről bootolni ami eddig is ment, de most nem sikerült. Még a BIOS-t se hozza be, azonnal elkezd kattogni mint egy falióra (csak 3 másodpercenként) amint bekapcsolom. Szétkaptam, kiszedtem a HDD-t, a DVD-t, az alaplapi elemet, a memóriát, majd visszaraktam az elemet és a memóriát de ugyanúgy rossz. A hang forrása: egy kis hangszóró ami az alaplapra van rácsatlakoztatva. Ha azt lehúzom akkor nem kattog de attól még használhatatlan. Bárkinek bármi ötlete? Előre is köszönöm!

2016. jún. 23. 12:49
 1/10 anonim ***** válasza:

Próbáltad egy BIZTOSAN JÓ belső HDD-vel (vagy SSD-vel) is???


(ugyanis ha akkor arra sem tudsz telepíteni új Windows-t, akkor érdekesebb a dolog)

2016. jún. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha eddig is hallhatóan haldoklott a hdd akkor nem èrtem mi olyan meglepő azon, hogy most megdöglött?
2016. jún. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ha a HDD lenne rossz, akkor láttam volna a BIOS-t amikor úgy kapcsoltam be a gépet hogy a HDD le volt húzva. Nem? Engem nem az lepne meg ha a HDD feladta volna, hanem az lep meg hogy a jelek szerint inkább PSU, vagy alaplap, vagy memória, vagy legalábbis nem a HDD hiszen azt lehúztam és a hiba továbbra is fennállt.
2016. jún. 23. 13:17
 4/10 A kérdező kommentje:
Szereztem másik HDD-t (újat), de a hiba továbbra sem szűnt meg. A Gigabyte alaplapoknál elvileg a folyamatos rövid csipogás a táp hibáját jelzi. De nem vagyok biztos benne hogy ez erre a típusra is igaz. A tünetek alapján mit gondoltok?
2016. jún. 23. 18:55
 5/10 anonim ***** válasza:
A próbálkozásod alapján kizárnám a hdd hibát, lehet, hogy nem túl egészséges a winyód ettől eltekintve, de legalább a biosig el kéne jutnod, sőt még a gép meg is kérdezné, hogy miről akarsz bootolni mert ugye inaktív volt a merevlemezed, ha bekapcsolás után csak 1 fekete képernyőt látsz, én tápegységre gyanakodnék, bár nem tudom tisztában kellene lenni azzal, hogy az alaplapod, miként akar kommunikálni velünk, ki kellene mérni a géped komponenseit amit lehet...
2016. jún. 24. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kimérős tippet, jó ötlet. Azóta van egy új fejlemény, ami nekem nem sokat mond, de hátha ti tapasztaltatok már ilyesmit, és elárul valamit a hiba okáról. Tehát: ha átrakom a memóriát az egyik helyről a másikra, akkor tökéletesen elindul egyszer, aztán a követkető alkalommal vissza kell rakni a másikba. Úgyhogy az utóbbi 4-5 bekapcsolás előtt mindig megcseréltem a RAM helyét és így használom. De nyilván boldogabb lennék ha erre nem lenne szükség. Következő alkalommal azt fogom tesztelni, hogy vajon csak a memória pakolásra reagál így, vagy valamilyen más hardver változásra is, pl. ha visszadugom vagy lehúzom a DVD írót, vagy az USB portokat stb. Az biztos, hogy az alaplapi elem ki-be rakosgatására nem reagált, sem pedig a tápkábelek megmozgatására. Van valami ötletetek ez alapján? Szeretném házilag megoldani, mert a PC bolt még egy hetes határidőre se lett volna hajlandó rábólintani, amellett hogy már a bevizsgálásért is szép összeget kérnek, és akkor a javításról még nem is beszéltünk, miközben kb. 15-20 ezret ér ez a gép...
2016. jún. 24. 16:32
 7/10 anonim ***** válasza:
Mindenképp teszteld, de így már alaplap is bőven szóbajöhet véleményem szerint
2016. jún. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Frissítés: a Windows 10 Pro-m azt hiszi magáról hogy Windows To Go, pedig nem az. Szerintem ez amiatt van, hogy a régi (hangos) vinyómat a külsőre klónoztam amiről kalózellenes megfontolásból nem akart bootolni a Windows, majd ezt klónoztam az új belső (halk) merevlemezemre. Szóval szerintem még amikor USB-ről próbáltam, akkor megjelölte magát és most nem tűnik fel neki hogy már nem USB-ről próbálkozok... Hihetetlen hogy ekkora szívás új HDD-re költöztetni a Windowst.
2016. jún. 24. 22:49
 9/10 A kérdező kommentje:
Azóta is RAM áthelyezéssel használom, pontosabban ezt megkerültem azzal hogy sosem kapcsolom ki, csak alvóba teszem. A Windowst újra kellett rakni egyébként, hogy megszűnjön a To Go probléma.
2016. dec. 7. 11:56
 10/10 A kérdező kommentje:

Probléma megoldva. A BIOS-ban kellett módosítani egy beállítást. Memory Boot Mode: Disable Fast Boot.


(BIOS Version: F6 07/09/2014, alaplap: Gigabyte GA-H81M-HD3, RAM: 1x4GB DIMM DDR3 Kingston 99U5584-005.A00LF clocked @ 1600 MHz)

2018. jan. 6. 05:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!