Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 10 perc után túlmelegszik a...

10 perc után túlmelegszik a videókártyám, mi a megoldás? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Van egy igen régi gépem, amivel akadt egy kis probléma, azonban lecserélni most sajnos nem tudom, úgyhogy csak remélni tudom, hogy van rá megoldás.

Először is amikor elsőre bekapcsolom rendszeresen hangosan búg, talán a tápból jön a hang? Úgy vettem észre, de ennek ellenére bekapcsol mindig a gép és idővel a hang is elmúlik. Mostanában azonban elkezdett 10 perc bekapcsolás után lefagyni, fogdosgattam a belsejét, és a videókártya forró volt, gondolom az tiltott le. A videókártya egy passzív hűtésű Ati Radeon HD 4550. Az alaplapom AsRock fsb 1600-as (DDR2) , 4gb rammal.


Ezeket a passzív hűtésű vidikarikat lehet e, vagy kell-e tisztítani? Mi lehet a baja? Egyszer már volt hasonló problémám, de végül eltűnt a baj majdnem egy félévre...

Muszáj leszek lecserélni egy ugyanilyenre a vidikártyát? :) Köszönöm előre is a válaszokat



2016. jún. 29. 22:13
1 2
 1/13 Lord Hidan ***** válasza:
Takarítsd ki alaposan az egész gépet tápot is szétszedheted kitakarítani. Passzív hűtésű vga-ról is le lehet szedni a bordát és újra pasztázni
2016. jún. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 |Orfeusz| ***** válasza:

A tápot óvatosan szedd szét, mert a kondenzátorok tárolhatnak töltéseket. Ne nyúlkálj benne, csak fújd ki a port (kompresszorral / hajszárítóval).

Ha videokártyát cserélsz, ne keress ugyanilyet, hanem használtan vegyél egy olcsót ami működik (hardverapro.hu).

2016. jún. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Sajnos nem találom, hogyan tudom szétsezdni a vga-t..neten sincs róla semmi hogyan szedhetem szét a passzív hűtésű vgat:( :(( egyébként a táp nem olyan régen lett szétszedve.. nem lehet,hogy meg kéne olajoznom illetve újrakéne ragasztanom ott, ahol illeszkednek a kábelek? Múltkor a csávó vmi olyasmit csinált vele :)
2016. jún. 29. 22:39
 4/13 A kérdező kommentje:
[link] kb így néz ki
2016. jún. 29. 23:17
 5/13 Hominida ***** válasza:

Olajozni?!


Valamelyik hűtőventilátorod csapágyas, azért bőg, a melegtől ez néha elmúlik. Állítsd meg valamelyik ventilátort egy pillanatra, abból kiderül, hogy az búg-e.


Ha a kártyahűtő forró, akkor nem kell pasztázni. A házhűtést kell rendbetenned. Addig is szedd le a gép oldalát, és csak támaszd neki, félig előrefelé elhúzva.

2016. jún. 30. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Csak tudod ezelőtt pár nappal még semmi baja nem volt:(
2016. jún. 30. 01:08
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket amúgy, ha csak a kártya meleg, és a hűtőbarázda kevésbé, akkor kell pasztázni?
2016. jún. 30. 01:10
 8/13 Hominida ***** válasza:
Pontosan.
2016. jún. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszi-köszi! Csak sajnos fizikailag lehetetlen róla leszedni a hűtőbarázdát.. :( Nem csavarral van rögzítve, hanem ilyen műanyag pöcökkel, amin egy rugó van.. Na és persze nem lehet kipattintani, kitekerni, vagy kihúzni belőle...
2016. jún. 30. 20:10
 10/13 Lord Hidan ***** válasza:

Nem volt még olyanom de nem 1x-re kéne az összest benyomni és lepattan?


Esetleg ilyen budget módszert kipróbálhatsz veszel egy rendszerventillátort és valahogy rárakod házilag esetleg valami hőálló ragasztóval. Esetleg a bordák közé csavarozod

2016. jún. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!