Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az MSI által gyártott gtx 970...

Az MSI által gyártott gtx 970 videokártyákba a twin frozr hűtés milyen? Jobb, mint az Asus DirectCU II vagy III-as hűtése vagy legalább van egy olyan szinten, mint az Asusé?

Figyelt kérdés
Gép fejlesztésen gondolkodom és videokártya terén GTX 970-re esett a választásom ár/érték arány szempontból. Eléggé az Asus párti vagyok, de úgy hallottam, hogy a Strix-es kártyákban nagyon rossz a hűtés, ezért választottam ki az MSI verzióját, de csak annyit tudok a twin frozr hűtésről, hogy 5 heat pipe van benne. Egy másik kérdés: Szerintetek jól bírná a 970 egy i7 6700k és egy 600 wattos táp társaságát? A válaszokat előre is köszönöm. :)

2016. jún. 29. 22:44
1 2
 1/11 Lord Hidan ***** válasza:

Jó hűtéseket csinál az msi szerintem jobbat mint az asus.

i7 mellett bőven jó 1080 is mehetne mellé ha van rá pénz

Tápodnak a pontos márkáját és tipusát is tudni kéne. Ha cooler master elite power 600w vagy ilyesmi akkor felejtős

2016. jún. 29. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
1080-ra már nagyon nincs, épp hogy ezt tudom még finanszírozni. :D A táp egy FSP 600W Hyper 600.
2016. jún. 29. 23:01
 3/11 anonim ***** válasza:

Az az FSP táp bőven jó lesz.

Az MSI hűtésével semmi gond nincs, bár nem tudom, hogy az ASUS-éhoz képest milyen.

Ha van még pár heted megvárhatod, míg normalizálódik az ára az RX 480-nak és akkor azt jobban megérné.

Amúgy egy i5, gtx 1070 jobb összeállítás lett volna. :D

2016. jún. 29. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Rx 480 gyengébb , mint a gtx 970, vagy is nekem úgy jött le, hogy csak néhány játéknál több az fps
2016. jún. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

#4

Többnyire egyenlően teljesítenek(hol ez hol az jön ki győztesen), viszont az rx480 2\3 annyiba fog kerül mint a 970(ha nem egyetlen helyről lehet majd hozzájutni).


Néha egyébként olyan érzésem van, hogy én vagyok az egyetlen aki nem csak az árat nézte hó elején, ez egy középkategóriásnak szánt kártya volt mindig, egyetlen pillanatra nem szabad tőle többet várni - a teljesítmény\ár arány miatt örült neki mindenki ennyire a bejelentéskor, az olyan baromságokat hogy 980ti\furyx teljesítményt kapunk random arcok terjesztették csak.

2016. jún. 29. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
FSP hyper nem alkalmas tuningra, azt cserélned kell.
2016. jún. 30. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Lord Hidan ***** válasza:
Ha tuningolni is akarsz akkor tápcsere is kell
2016. jún. 30. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, valószínű hogy MSI-t fogom választani, már csak azért is mert olcsóbb. Tuningolásra még nem nagyon gondoltam, valószínű, hogy nem is fogok tuningolni, de ha esetleg mégis akkor küldhettek pár jó minőségű tápot, ami bírná a tuningot és hasonló árkategóriában is van. Egyébként itt van a jövendőbeli gép összes alkatrésze, vagyis amit majd veszek bele. [link]


Így talán még többet tudok segíteni. :D A linkben egy Asus vidi kari szerepel, de valószínű MSI lesz, mondjuk csak akkor ha tényleg igazak a hírek, hogy a strix-es kártyák hűtői rosszra sikeredtek.

2016. jún. 30. 16:01
 9/11 Lord Hidan ***** válasza:

Ha tuningolni is akarsz akkor egy Z170-es lap kell tápnak meg egy EVGA SuperNova GS 550W vagy egy Corsair RM550X pl

Ha nem akarsz tuningolni akkor elég a K nélküli i7 és akkor ilyen hűtő se kell


SSD-ből én akkor már a 240-eset raknám bele pár ezerrel drágább


Ha még nincs meg a táp és nem akarsz tuningolni akkor is inkább egy ilyen tápot ajánlok [link]

2016. jún. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Ilyen árkategóriás alaplapra már nincs pénzem, mint fentebb is írtam épp, hogy ezt a komplett gépet is tudom finanszírozni... Mindenféleképpen ragaszkodom a K-s verzióhoz már csak a 4GHZ miatt.


Tápokból ezeket néztem: Corsair CX 600W CP-9020048-EU és Corsair 650W VS650. SSD-ből bőven elég a 120GB is kezdetben, mivel csak rendszernek lenne fent tartva.

2016. júl. 1. 12:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!