Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lehetséges, hogy valóban...

Lehetséges, hogy valóban ennyivel csökentette a fogyasztást a takarékosabb CPU?

Figyelt kérdés

Sokáig egy P4-es asztali gépem volt, aminek a processzora 70 W-on ment, plusz ugye kellett hozzá monitort is használni.


Ezt lecseréltem múlt hónapban egy 6 W-os netbookra, és ma amikor leolvastam a villanyórát, az átlaghoz képest 30-40 kWh-val alacsonyabb fogyasztást mutatott.


De ha jól számolom, mondjuk napi 8 órát véve alapul, egy hónap alatt a különbség csak olyan 10-15 kW lenne, nem?


2016. júl. 1. 19:18
 1/5 CspCsj ***** válasza:
Kb. 2 éve fogyasztásmérővel lemértem az akkor már ritkán használt, integrált videokártyás, egymagos P4-es gépet (processzor TDP-je 84W) és 125-130W-ot mértem, ami nagyobb terhelésnél még 150W közelábe is ment. Plusz a monitor 25-30W.
2016. júl. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én is ezért váltottam notebokra, bár a régi gépem se volt nagy durranás, de fél év alatt 1 havi villany számlát sporoltam meg.
2016. júl. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Videókártya, alaplap, sdd, hdd fogyasztását is érdemes beleszámolni, plusz a számítógép energiagazdálkodási beállításai is nagyban befolyásolják az alapjárati fogyasztását. A 70w az a maximális fogyasztást jelenti, lehetséges hogy ennél kevesebbet fogyaszt alapjáraton. Emelllett a monitor fogyasztása is hozzájön. Nekem egy kisebb méretű led háttérvilágítású monitorom van, az 20 watt, egy hagyományos lcd az kb 50, crt pedig egészen a csillagos égig :)


plusz lehet hogy nem napi 8 órát ment a gép, hanem többet.

továbbá érdemes figyelni arra is, hogy más fogyasztók is változhattak, pl bojler, sütő, hősugárzó stb..


Feltéve hogy 120w a gép teljes fogyasztása, ez egy rális dolog lehet, vagy többet üzemelt mint 8 óra.

pl: 9 óra × 100 watt × 30 nap = 27000 W

2016. júl. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Király, 3 év alatt behozza az árát :)
2016. júl. 1. 19:47
 5/5 anonim ***** válasza:

Azzal számolj hogy a laptop sem 6w-ot fogyaszt :)

Ha 65 w-os töltője van akkor kb 40-a a max, alapjáron pedig 10 watt környékén eszik.

2016. júl. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!