Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az i5 4460 proci az csendes?

Az i5 4460 proci az csendes?

Figyelt kérdés
2016. júl. 16. 10:11
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Hát, a proci az biztos.
2016. júl. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

a processzornak magában nincs hangja, a hűtőjének annál inkább, veszel rá egy normális hűtőt és az lesz mert nem melegedik nagyon.

itt egy jó hűtő:


[link]

2016. júl. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A procik általában elég csendesek, rajtuk a hűtés viszont lehet halk és hangos is típustól függően. Persze gondolom a gyári hűtésre vagy kíváncsi, ami ez esetben nem vészes. Egy kisebb hőtermeléssel rendelkező processzort könnyebb halkan hűteni, mint egy melegedésre hajlamosabb példányt. Sokat segíthetnek az energiagazdálkodási megoldások és a ventilátor szabályzás kifinomultsága (a hűtő milyenségén felül). Általában a mai processzorok gyári hűtői alapjáraton nem hangosak, míg nagy terhelés alatt már zúgnak, egyes esetekben elviselhetőbben, más esetekben durván. Ez az állítások alapján vállalható (nem vészes). Én nem nagyon szoktam gyári hűtőt használni és odafigyelek a zajra a többi hardver esetén is (táp, videokártya, rendszer ventilátorok), így általában halk gépeim voltak/vannak...
2016. júl. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
53%
Én március óta használok egy i5 4460-at a gyári hűtőjével. Még ebben a nagy melegben sem volt szinte semmi hangja. Nyugi, ez nem AMD! ;)
2016. júl. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
53%
Volt amikor az AMD állt jobban fogyasztásban és azok voltak halkak. Plusz nem mindegyik modell hangos, például egy A8-7600 gyári hűtőjével is egészen csendesen operál a magasabb teljesítményű módban is plusz az új gyári hűtőjük (wraith) is sokkal jobb ilyen szempontból (már amelyik egységükhöz ilyen jár). Persze érthető az utóbbi évek alapján az általánosítás is, pedig mint mindig általánosítani nem kéne, mert félrevezető. Lehet valaki büszke tulaj egy oldalon, de ezzel miért jár együtt a fika a másik oldal felé (legyen ez bármilyen kütyü esetén) azt nem tudom.
2016. júl. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Amarok Tonrar ***** válasza:
Általában igen, de attól is függ milyet fogsz ki, és mi a tűréshatárod a zajt illetőleg.
2016. júl. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Igen.


2 éve használom nyáron 30 fokos szobában 100%-os terhelés mellett sem hallatszik hogy hűtene. Csak ajánlani tudom.

2016. júl. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
fuu beégtem, a hütést akartam kérdezni :D És amugy köszönöm
2016. júl. 16. 19:56
 9/10 A kérdező kommentje:
nekemis amd a10 6800k és a hangja az valami rohadt nagy ,visít stb
2016. júl. 16. 19:57
 10/10 Amarok Tonrar ***** válasza:
FX-8320-nál hallottam repülőgép módot, illetve volt, akinek eleve leállt a gépe ha játszani próbált, mert elég durván felugrott a hőmérséklet a gyári hűtővel.
2016. júl. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!