Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nagyon melegszik a laptopom....

Nagyon melegszik a laptopom. Proci 97-98 celsius. Csinaljak vele valamit vagy jo igy meg?

Figyelt kérdés
asus laptopom van. i5os proci 6giga ddr3 ram. 1G videokari. eleg meleg a laptop bekapcsolas utan nem sokkal. alap lap is 90c fokos. ki nem kapcsol. orakik szoktam jatszani rajt. meg tisztitani nem merem be adni mert nem bizok itt nagykanizsan ezekben a pc szervizekben. 2x voltam mind ketszer be akartak csapni. vetem hozza kulso ventilatort de nem viszi lejjebb a hot. a belso ventillator nem igen porog maxon. olyan 3000rnm. hiaba ennyi a homersekletek. de van amikor gondol egyet, es akkor a ventillator porog ilyen 5-6000rmn, de a hofokok akkor is ennyik. ez lenne vajon az optimalis? mit tegyek? veszelyben van a laptopom?
2016. júl. 23. 22:31
 1/10 anonim ***** válasza:

Igen veszélyben van, akármennyire laptop CPU a maximális hőmérséklet nem kellene elérje a 80 fokot se, a 97-98 pedig nagyon durva!!!


Pasztázd újra mert szerintem kiszáradt alatta a paszta és nem látja el a feladatát.


Továbbá az se mindegy, hogy a szobába hány fok van, valamint a laptopnak az elhelyezkedése a légcsere szempontjából.


Milyen laptop pontosabban?

2016. júl. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
asus a53s
2016. júl. 23. 22:37
 3/10 anonim ***** válasza:
46%

Hol porog az 5-6 ezret? A ventik max 3 ezrel mennek kb

Es akkor meg jatszol is rajta grat

2016. júl. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Van olyan szerviz, ahova futárral elküldöd, és futárral visszaküldik. Vagy valaki ismerősöd nem foglalkozik ilyennel? Facebookon írd ki, hátha lesz jelentkező. Muszáj lesz kitakarítani és pasztázni, mert így nem sokáig húzza. Nekem 10 ezerért tették rendbe, de más gond is volt vele.
2016. júl. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Asus gépeknél gyakori típushiba a túlmelegedés, újra kell pasztázni a procit, meg egy nagyon alapos takarítást kell eszközölni, esetlegesen a házon szellőző nyílásokat lehet kialakítani, de ezeket ne otthon és ne te csináld!
2016. júl. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
alap hangon 2500at porog az enyem. maxon meg 6ezret is. de sajnos ez sem eleg neki. mindegy. fizuig remelem kitart, aztan keresek egy megbizhato szervizt. koszi a valaszokat
2016. júl. 23. 22:58
 7/10 anonim ***** válasza:

4-es vagyok.

Az enyém itt volt szervizbe:

[link]

Nagyon korrektek, és a futárt is meglehet velük beszélni.

2016. júl. 23. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Addig se terheld le netezésen kívül mással.


Ha folyamatosan ilyen meleg akkor nem tesz jót a foglalatnak se, a CPU-nak se, lehet el fog durranni ha nem bírja már tovább, legrosszabb esetben meg lángra kap aztán majd lesz fejfogás.

2016. júl. 23. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Proci hőmérsékletek: 70 fokig biztonságos, 80-90 foktól hosszú távon káros, 100-120 fölött veszélyes. Alapjáraton 25-40 foknak, míg a normál hőmérséklet 40-70 fok között van. (a hőmérsékleti értékeket innen vettem: [link] )

Én ezeket a fokozatokat használom:

70-75 foktól: sárga fokozat, külső venti használatba vétele.

85-90 foktól: narancs fokozat, a hőmérséklet fokozott figyelése, és a külső venti max-ra való kapcsolása.

105 foktól: piros fokozat, a CPU-t azonnal alapjáratra kell tenni.

115 foktól: a gép azonnali kikapcsolása.


A külső ventilátornak én ilyen asztalit használok: [link] Sokkal jobban hűtenek, mint az USB-s ventik. Próbáld meg egy asztali ventivel (vagy esetleg egy erősebb állóval). Illetve természetesen ki kellene takarítani a gépet, no meg a többit már elmondták az előttem lévők.


(HDD-khez ezek az értékek tartoznak: [link] Tehát 25-50 fok között érdemes tartani.)

2016. júl. 25. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Koszonom a szakszerű táékoztatást.
2016. júl. 25. 15:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!