Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lehet a probléma? (többi lent)

Mi lehet a probléma? (többi lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok az előző gépem tönkre ment.Így úgy gondoltam h veszek egyet. Az alkatrészeket megrendeltettem egy ismerősömmel aki jól ért ezekhez. Viszont a számítógépemhez az ő régi alaplapját kaptam meg (állítólag nem használta sokszor). Ez a srác összeszerelte a gépemet és az elején jól ment minden. De azóta a gépem közben-közben újraindul,leáll, vagy kékhalált kap. És az internet is elmegy félóránként a gépemen míg a mobiloman, és a másik gépen jelzi h van net(szóval nem a nettel van a baj) ilyenkor csak a gép újraindítása segít. Mi lehet a gépem baja? Rosszul van összeszerelve? Valamelyik alkatrész nem odaillő vagy tönkre ment?


Az alkatrészek:

-AMD FX-8320E processzor 12+24 hó gar.

-Cooler Master Hyper 212 EVO RR-212E-16PK-R1 processzor hűtő 12+24 hó gar.

-Corsair 4GB DDR3L 1600MHz Vengeance LP Red CML4GX3M1C1600C9R memória 12+24 hó gar.

-FSP 500W HEXA+ tápegység

-Gigabyte GTX960 4GB DDR5 GV-N960WF2OC-4GD videokártya 12+24 hó gar.

-Western Digital 1TB 64MB WD10EZEX merevlemez 12+12 hó gar.

-ASRock N68C-GS4 FX Alaplap



2016. júl. 24. 13:54
 1/7 anonim ***** válasza:

Vagy nagyon gagyi a lap, vagy pedig rossz drivereket telepített a Win, és kézzel újra kéne rakni őket.


Egyébként pedig nem értem, hogy ha költöttetek mindenre normálisan, akkor miért a létező leggagyibb lapot választottátok ehhez a procihoz. Mégis csak 95W TDP, aminek kell a rendes tápellátás, de a lap többi része is elég fapadosnak tűnik.

2016. júl. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Na ezért nem veszünk gépet "hozzáértő" ismerőstől
2016. júl. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. És ha az alaplappal van a hiba, akkor a gép többi alkatrésze sérülhet ilyenkor? Ha igen akkor melyik és mennyire?
2016. júl. 24. 15:09
 4/7 anonim ***** válasza:

Először újra kéne rakni a gépet szerintem. Ha továbbra is fennáll, akkor lehet csak gyanakodni hardveres hibára.


Ha leírod, milyen kékhalálos üziket dob ki, akkor mérföldekkel előrébb vagyunk. Pl. netet szinte biztos, hogy rossz driver, vagy beállítás miatt dobálja.

2016. júl. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egy alaplap elég összetett rendszer. Természetesen sérülhet a többi hardver, bár eléggé kicsi a valószínűsége, hogy rövid távon kárt okoz.

Inkább csak bugokat okozhat.

2016. júl. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
whea_uncorrectable_error (ezt dobja ki kékhalálnál.) Úgy tudom hogy ez hardver hiba miatt van.
2016. júl. 24. 19:22
 7/7 A kérdező kommentje:
Ja,és már kétszer tettem újra a gépemet de még mindig ugyanazok a problémák állnak fel.
2016. júl. 24. 19:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!