Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Asus H170-Pro alaplap usb nem...

Asus H170-Pro alaplap usb nem működik megfelelően. Hogy lehetne megoldani?

Figyelt kérdés

A minap vásároltam egy új, asus h170-pro alaplapot új procival(intel i5-6400), új ramokkal (kingston ddr4 2133 hyperx fury, 2x8gb kit)-nem inkompatibilisek, támogatják egymást. Ott jelentkezett először a probléma, amikor már fenn volt a win7(x64), az alaplap drivereit telepítettem, az usb 3.0 drivere után nem működött az egér. Ezt csak úgy tudtam megoldani, hogy teljesen újraraktam a win-t, és az alaplapnál kihagytam az usb driverét.


Így működött az egér. Viszont egy elég profi egerem van(gigabyte m8000x) elég magas érzékenységgel. Jelenleg ha használom az egeret, mintha akadozna. Miután telepítettem az egérhez tartozó konkiguráló programot(ghost-amivel makrókat, érzékenységet lehet beállítani), nagyon fura volt. Mintha részleteket nem érzékelne az egérből, nem tud profilokat beállítani, érzékenységet kezelni.

A fejhallgatóval ugyan ez a helyzet. Már a drivere sem érzékeli, hogy csatlakoztatva van. Még egy fontos infó az egérrel kapcsolatban:kipróbáltam egy régebbi fajta kő egyszerű egeret is-ugyan ez, és egyik egérnél sem működik a GÖRGETÉS!


Az elmondottakból arra következtetek, hogy valami az usb-vel nincs renben, de fogalmam sincs, hogy tudnám megoldani. Még annyi hogy az egér ugyan azt csinálja mind usb 2.0-n, mint 3.0-n(összesen 4 db usb-m van, 2db 2.0, 2db 3.0)

Kérném szépen a segítségeteket! :)



2016. júl. 29. 08:20
 1/2 anonim ***** válasza:

Amit tennék, hogy kizárjuk a driver hibákat:


Rufussal készítesz egy Ubuntu live USB-t, erről live módban indítod a rendszert, nem fog módosítani semmit, ezen kipróbálhatod az eszközeidet. Ha ezen működik, akkor a Windows 7 nem működik megfelelően a lapoddal. Bár a hivatalos support szerint 64 biten menni kellene.


[link]


[link]

2016. júl. 29. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nagy nehezen sikerült megoldani a problémát:


Még egyszer újratelepítettem a win7-et, az alaplap driverei közül kihagytam az usb-t. Ezután kihúztam az összes előzőleg csatlakoztatott usb eszközt, és egy ps2-es egeret használva feltűnt, hogy az egérrel semmi baj nincs, tökéletesen működik. Így már biztos lehettem benne, hogy az usb driverja a rossz.


A honlapról letöltöttem a rendszeremnek megfelelő telepítőt, amit hiba nélkül felraktam. Kiderült, hogy ez nemcsak a 3.0, de a sima, 2.0 usb driverét is tartalmazta. Ezen felül ésaját magamnak tudtam kiválasztani, hogy a 64 bitest telepítem. Az usb-s egeremet csatlakoztatva minden tökéletesen működött.


Valószínűleg ez okozhatta a hibát(szerintem), hogy az alaplap cd-je nem megfelelően választotta ki a rendszeremhez illő telepítőt.


Ettől függetlenül köszönöm a válaszolónak a segítséget.

2016. júl. 30. 11:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!