Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Különböző RAM-ok dual channel-...

Különböző RAM-ok dual channel-ben?

Figyelt kérdés

Van 1db Kingston HyperX Black 4GB (CL9 DDR3 1600Mhz 1.65V)-os modulom.

Múlt héten vettem még 2db HiperX Fury 4GB (CL10 DDR3 1600Mhz 1.5V) modult.


A kérdésem a következő, beletehetem egyszerre őket az alaplapomba (Asrock FM2A75M Pro4+) ?

Ha igen hogy helyezzem el őket a foglalatokba? (dual channel végett)


Válaszotokat köszönöm!



2016. júl. 29. 11:50
 1/6 anonim ***** válasza:
25%

A dual chanelhez páros számú modulok kellenek (2 vagy 4) vagyis 3 memória modul nem fog duálban futni. Azt nem tudom, hogy a különböző feszültség jó ötlet-e, mert szerintem az sem ártana, ha mindegyik egyforma lenne...

Amúgy maga a dual chanel sokat nem ad a teljesítményhez (feladat függő, de átlag 5%-nál sokkal többre nem számítanék) kivéve ha az integrált grafikát használod, mert az nagyon szereti az extra sávszélt. Lehet jobb lenne csak a két újabban beszerzett memóriákat használni a régit eladni...szerintem

2016. júl. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%

elvileg működnie kellene.én ddr2-es gép memóriáját bővítettem.volt benne 2gb kingmax memória,raktam még bele 2gb kingston ramot.órajelet,és feszültséget már nem tudom,de teljesen normálisan működött. :)

egyébként amelyik párban van azt az első 2 ugyan olyan színű fogalaltba kell bepattintani.a másik egy modult meg a kettő közé.(remélem normálisan le tudtam írni).

2016. júl. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha tud az alaplapod flex módot akkor fog működni a két egyforma dualban, harmadik single channelben. Ez már 10 éve is létező dolog volt.


1-3 dual

2 single legyen

2016. júl. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem feltétlenül a teljesítmény véget szeretném a dual channelt, csak kiakarom használni a meglévő lehetőségeket.Jelenleg a 2 új ram van a gépben de kipróbáltam mind a hármat egyszerre. A BIOS automatikusan a megfelelő feszültségekre állította be a ramokat.

Ott úgy nézett ki rendben működött, de egy kicsit aggasztott hogy valóban képes e a különböző feszültségek produkálására.

Akkor visszarakom a különcöt a 3. válaszoló álltal leírt sorrendben.


Válaszotokat köszönöm!

2016. júl. 29. 12:37
 5/6 anonim ***** válasza:

Ok az elején tévedtem, ami egy elég régi beidegződés volt. Valóban mehet három modul is részlegesen dualban (2+1), igaz jó 10 éve még nem ezt kommunikáltuk a fórumokon. A flex mód különböző méretű modulok esetén is működik (2GB + 4GB = 4GB dual + 2GB single) és ~2008 környékétől létezik ez a technológia amit eleinte csak Intel chipsetek támogattak.

A feszkók miatt jobban aggódtam, de ha azt is rendesen lekezeli a rendszer, akkor le a kalappal.

De a lényeg, hogy 3 modul vagy flex mód esetén is csak részleges a dual chanel (ahogy ez egyértelmű is, de nem biztos, hogy mindenkinek) vagyis nem a teljes 12GB lesz elérhető max sávszélességgel. De ez már csak apró szőrszálhasogatás.

2016. júl. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi
2016. júl. 29. 15:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!