Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A gépemben Kingston 120 GB-os...

A gépemben Kingston 120 GB-os SSD van. Azt vetteészre, hogy minél több szoftvert telepítek rá, annál lassabban bootol be róla az oprendszer és kapcsol ki a gép. Ez reális?

Figyelt kérdés
2016. júl. 30. 20:21
 1/7 A kérdező kommentje:
*vettem észre
2016. júl. 30. 20:21
 2/7 anonim ***** válasza:
70%
Ez természetes.
2016. júl. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%
Igen. Ezért szokták az SSD-t inkább a rendszernek tartalékolni. Az olyan programokat amik nem igényelnek gyors olvasás/irás műveletet, nem rendszerprogramok, driverek, azt meg hagyományos HDD-re telepítik
2016. júl. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Hominida ***** válasza:
#3, ezek szerint az SSD lassul, ha teleírom? Ez még a HDD-re sem igaz. Az alkalmazások telepítése szerintem azért lassít, mert hízlalja a registryt és a rendszermappákat, emiatt az indításkori olvasásuk-írásuk lassabb lesz.
2016. júl. 31. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez nem igy működik. :) Itt a boot időről van csak szó. Minél többet telepítesz rá, annál többet kel beolvasnia. Az meg idő.
2016. júl. 31. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Végül is ugyan azt írtad le, amit én, még is belekötsz. :)))))) Fura emberek vagytok. :)))
2016. júl. 31. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Hominida ***** válasza:

#6, hiába telepítem az összes programomat HDD-re, ha a rendszer-SSD-n a telepítések a szokott módon elhelyezik a rendszerbe illesztéshez szükséges fájlokat, bejegyzéseket. Induláskor nem az alkalmazásmappákat olvasgatja végig a rendszer, ezért nincs annak túl sok jelentősége, hogy azok milyen idő alatt érhetők el.


Egyébként nem teljesen biztos, hogy csak az telepített alkalmazások száma szerint nő a boot ideje, mert lehet, hogy a rendszerfrissítések is gyűlnek közben, és az is csak holt teher.

2016. júl. 31. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!