Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem működik a billentyűz...

Z1s2o3l4a5 kérdése:

Miért nem működik a billentyűzetem ha a windowst akarom átírni?

Figyelt kérdés
a billentyűzetem USB ha a gépem be van kapcsolva működik beteszem a CD-t újraindítom nyomom az f12 de nem reagál rá és az a kis lámpácska se ég. Mi lehet a baja? Hogy tudom így átírni a windowst? a régifajta billentyűzet nem jó bele.

2016. aug. 11. 20:45
 1/10 anonim ***** válasza:
lehet, nem az f12-őt kéne nyomni
2016. aug. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
akkor melyiket? és ha hirtelen kikapcsol és kéri hogy a Windows normálmódu indáshoz nyomjon egy entert vagy 30 mp elindul nem lehet entert nyomni mert nem reagál rá
2016. aug. 11. 22:18
 3/10 CspCsj ***** válasza:

Egyébként melyik Windows (XP/7/8/10...), és milyen gyártmányú alaplap (ASUS/GIGABYTE/MSI...)?


Win8/10 esetén próbálj így a BIOS-ba jutni:

Start menü > Beállítások > Frissítés és biztonság > Helyreállítás > Speciális rendszerindítás > Újraindítás most

Erre megnyílik egy kék Válasszon egy lehetőséget képernyő:

Hibaelhárítás > Speciális beállítások > UEFI vezérlőprogram.


Ha itt az USB beállításoknál van Legacy mód, akkor kapcsold be.

2016. aug. 12. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 CspCsj ***** válasza:

Szerk.:

Az előbbi módszer Win10-hez jó, Win8-nál az Újraindítás gombra klikkelés közben tartsd nyomva a Shift billentyűt, így jutsz a kék képernyőig.


De megpróbálhatod már bekapcsológombbal együtt nyomva tartani az F2 vagy Delete billentyűket, (vagy amelyik a BIOS-ba léptetne) néha ez is beválik.

2016. aug. 12. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Win7-em van az alaplapom meg ASRock
2016. aug. 12. 10:26
 6/10 CspCsj ***** válasza:

Ismeretségi körben pár esetben nagyon extra, drága billentyűzeteknél (pl. Razer) fordult elő ilyen.

Kérj kölcsön egy másik USB-s billentyűzetet (valami nagyon olcsót és egyszerűt) azzal valószínűleg működni fog. Majd a korábban említett Legacy USB beállítást keress és kapcsold be. (Enable)


Egy esetben BIOS frissítés is segített, de ezt csak végső esetben javaslom. (bár ASRock Windows alól működő frissítőt is ki szokott adni, azt meg nem nagyon lehet elrontani: jobbegérgomb > Futtatás rendszergazdaként)

2016. aug. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Olcsó billentyüzetem van valami maxtro és bootoltam telepitéskor a cd-t nyomom az f12 az irjaki nyomjak meg egy gombot de hiába nyomom az f8-at nem müködik esetleg tudnál egy linket adni
2016. aug. 13. 13:28
 8/10 CspCsj ***** válasza:
Alaplap pontos típusa? (ha nem tudod, akkor a Start menü > Futtatásba: msinfo32 > itt kiírja)
2016. aug. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
nemtalálom
2016. aug. 13. 13:47
 10/10 CspCsj ***** válasza:

Az msinfo32-t sikerül elindítani?

Ha igen, akkor a "Rendszer modellje" mező értéke lesz.

2016. aug. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!