Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Biztonságosan meddig lehet...

Biztonságosan meddig lehet tuningolni az AMD Athlon 64 x2 5000+ 2.6Ghz-s processzort?

Figyelt kérdés

Gigabyte M61 pme s2 alaplapom van

1gb gt 440 asus

És akarok venni a 2x1gb ddr2 ram helyet 2x2 gb ot viszont csak egy 275 W os tápom van régi táp minőségi atx es Safepower .Elég lenne a + ramhoz meg az OC hoz ????????

( már 7 éve megy a gép és eddig nemvolt baj vele .viszont veszek uj procihűtőt is .( 250 gb vinyo ))


Ui.nem szetetném azt hogy lesűljőn vagy zárlatot kapjon vagy ne kapjon éleg áramot és feszűltséget csak kb a 2.6 ghz ről 3.0 ra akarom



2016. aug. 13. 22:59
1 2
 1/19 3 napos mákos lecsó ***** válasza:

Most a válaszomat ne vedd kézpéndznek mert simán lehet ,hogy tévedek!!!


A táp szerintem nem lesz elég.

Nem tudom ,hogy a lapod alkalmas-e OC-ra de nem hinném.

Nem tudom ,hogy működik az OC talán figyelni kell hozzá a ramok sebességét is? Ebben valaki segítsen!

Szerintem nem érnél el drámai javulást, nem éreznél különbséget mert ez egy nagyon régi proci. Kb. mintha egy Core 2-est szeretnék húzni.

2016. aug. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Szegeny core 2eseket ne szoljuk le, eleg jol teljesetenek meg ma is
2016. aug. 13. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
Tudom, arról váltottam lassan 2 hónapja egy haswell Pentiumra. Ég és föld a különbség.
2016. aug. 13. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Ne offolj az elsőnek pedig kőszi hogy elrontottad a napom :)
2016. aug. 13. 23:26
 5/19 MGéza ***** válasza:
Körülbelül 3-3.5ghz a plafon az amd ezen procijainál, ennél többet sajna nem nagyon mennek. Viszont szerintem nem érdemes ezzel foglalkoznod, egy erősebb vga sokkal inkább dobna a gépeden, mint a proci op.
2016. aug. 13. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Tuningolni kivétel nélkül csak a felső kategóriát van értelme, érdemi különbséget nem fogsz tapasztalni nagyjából semmilyen esetben, cserébe viszont a magasabb hőtermelés miatt egészen biztosan hamarabb fog elszállni a procid.
2016. aug. 13. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Háááát ha ezt meg is húznád (az a +400 mhz kb "kuka") nem sokat fogsz elérni vele, amire elég alapon oda fölösleges, ahova meg nem elég alapon oda húzva se lesz elég, ilyen egyszerű.


Eljárt felette az idő akármennyire is bitang a nyers ereje.


A másik meg az, hogy ebbe már nem szabad beleölni a pénzt fejleszgetésre mert 100 alatt simán kapsz egy 2. vagy 3. genes i3 vagy i5 procis gépet IGP-vel és simán körbe pofozza az Athlon 64-et.

2016. aug. 13. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 MGéza ***** válasza:
*Helyesen OC.
2016. aug. 13. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Tudom :( már rég rágodom ezen de az a plusz 4-500 mhz mennyi + hőterneléssel járna?


( megnéztem az alaplapom Oc képes)

2016. aug. 13. 23:38
 10/19 A kérdező kommentje:
Erősebb vga rol jutt eszembe :D régen egy ati hd 3650 fél gb os volt most meg a gt 440 nel proci limit és szinte ugyananyi fps pedig sokkal jobb pont ezért szerintem sokat számitani az a fél ghz+
2016. aug. 13. 23:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!