Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Intel Core i3-4170 (3.70GHz)...

Intel Core i3-4170 (3.70GHz) -es processzor mellé kevés a 4GB RAM?

Figyelt kérdés

Sokszor azt veszem észre hogy piszok lassú a gép pedig egy viszonylag erős processzor van benne(otthoni használatról van szó:internetezés,filmnézés stb)

Nagyjából 20-25%-os processzor használatnál a ram 80-90%-on van(a gép szerint).Én nem nagyon értek hozzá azért fordulok itt segítségért,mert a számítástechnikai üzletben a faszi azt mondta hogy bőven elég a 4GB RAM.

Előre is köszönöm!



2016. aug. 17. 19:48
 1/10 anonim válasza:
Attól függire használod.
2016. aug. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
Igen, ilyen módú felhasználásra bőven elég a 4gb, valami vírus lehet. Ja és csak ,hogy tisztázzuk, az i3 belépőszint, nézőpont kérdése ,hogy "erős" processzor-e.
2016. aug. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A filmnézés, internetezés szempontjából nagyon erős processzor. De amint láthatjuk, valóban nem a processzorral, hanem a rammal van a baj. Ha még nincs SSD, akkor az is segíthet a gép felgyorsításában.


A ramot egyébként könnyű megtölteni, ha megnyitunk 20 chrome fület.

2016. aug. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Vírusra is gondoltam már,de a vírusírtó nem talál semmit ami nem ide való.(Eset Smart Security-t használok)
2016. aug. 17. 19:55
 5/10 anonim ***** válasza:

Az én gépem is biztos vírusos, ha csak a böngésző fut 3.9gb t eszik a rendszer. Ójaj.

A cpu nincs szoros összefüggésben a rammal, ha sok adatot kell a memóriában tartani kevés a 4gb, ha nem, akkor elég. Szerencsére a memória olcsó, vegyél mellé még 4gb t, és egy jó darabig nem lesz vele gondod.

2016. aug. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Azt viszont nem tudom hogy SSD vagy HDD van e benne.
2016. aug. 17. 19:56
 7/10 A kérdező kommentje:

Igen azt hiszem az lesz a legegyszerűbb :)

Köszönöm a gyors válaszokat.

2016. aug. 17. 19:57
 8/10 3 napos mákos lecsó ***** válasza:

Ezért használj firefox-ot. :)

Kevesebb rammal és erősebb processzorral rendelkező gépnél megéri.


[link]

2016. aug. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az insider edge a legjobb böngésző kiskaliberű gépeknek. Abba is van már adblock.
2016. aug. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egy modern operációs rendszer már önmagáben megzabál 2GB RAMot, úgyhogy az a 4 bizony kevés lesz.
2016. aug. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!