Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » MSI r7 260x 2Gb DDR5 videókárt...

MSI r7 260x 2Gb DDR5 videókártyához elég egy 500W-os táp?

Figyelt kérdés
Videókártya vásárlás előtt állok és a fent említett videó kártyát akarom megvásárolni! Elég lenne hozzá egy chieftech I-Arena series 500W-os táp? (Intel q9300-as proci 4 GB ram)

2016. aug. 29. 12:55
 1/8 anonim ***** válasza:
A kártya még 120W-ot se eszik, de az a tápot kukázni kellene mert egy förmedvény hányás az egész.
2016. aug. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 MGéza ***** válasza:
Ha minőségi! Az IArena széria sajna nem az, de azért el fogja bírni. Én mielőbb valami megbízhatóbbra cserélném azt a tápot.
2016. aug. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 3 napos mákos lecsó ***** válasza:

Az iArena nem a legjobb, legyen XFX TS430, az tuti elbírja (Hiába 430 wattos, elbírja).


Jut eszembe, van egy tök jó történetem.

Haverom vett a 3.generációs i3-om mellé egy ilyen karit (Asus kivitelt) és nagyon melegedett, nem értette miért utánaolvasott és valahol azt írták ,hogy kevés neki a táp. (Valami Cooler Master-je volt 500w-os, nem Elite Power szint annál jobb.) a lényeg ,hogy vett helyette egy 750wattos szintén Cooler Mastert ~40.000Ft-ért, azzal már nem melegedett, a "kisebb" 500-as tápot meg betette tesója szintén i3-as gépébe egy HD6570 mellé. Jut eszembe az a táp pont nyár elején ment tönkre.


Mit gondoltok mi lehetett a hiba forrása? Rossz feszt adott le az az 500w-os 6pinen vagy mi? Ez engem érdekelne.


Ui.: Bocsi ,hogy betolakodtam ide ezzel a kérdéssel kérdező.

2016. aug. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A tápegység az alacsony hatásfok miatt melegszik. A VRM (alaplap-videokártya) pedig a gyenge feszültségszabályozás miatt.
2016. aug. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
De nála a videókártya melegedett. Mire belépett a windows-ba már 70 fokos volt. Na ez miért van?
2016. aug. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Öregedés, hűtőbordák hiánya, ventilátor nem jól működik és természetesen alacsony hatásfok.
2016. aug. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
Vadonat új kártya volt akkor :D Frissen jött a gyárból.
2016. aug. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
úgy olvastam hogy a tápegység melegedett. De az előbb már kifejtettem, hogy a feszültségingadozás miatt a vrm melegszik.
2016. aug. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!