Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ezen a gépen milyen lenne egy...

Ezen a gépen milyen lenne egy Linux disztró?

Figyelt kérdés

Szóval, nem egy öreg gépről van szó, nem azért akarok Windowsról váltani.


Egyszerűen elegem lett a Windowsból.


Nem játszok, csak keveset, és amivel játszok, az megvan Linuxra is.


Lényeg, hogy grafikára tudjam használni. Főleg InkScape, Blender, Gimp lenne a lényeg, ha jól tudom ezek mind elérhetőek.


Szóval:

i3 6100

R7 360

8GB DDR4


Mit ajánlotok? Nehézség nem érdekel, van időm hozzá. Másodlagosnak szeretném hagyni a Windowsot azért, hátha kell néha. Hogy tudom ezt megoldani?



2016. szept. 2. 17:33
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

1. Ezen a gépen bármelyik disztró elindultam, 4-5 példányban.

2. Nem tudom, milyen idős vagy, de ha süldőkorú, és komolyabban érdekel -azaz ezzel szeretnél foglalkozni felnőtt korodban - akkor Windowson belül virtuális gépen osx.

3. Akár virtuális gépen, Windowson belül is kiprobalhatod a fenti disztrókat. Ehhez menj a programok hozzáadásába, ott telepítsd fel a hyper-v nevű cuccot, és a lekötött Linux iso-kat egyesével ki tudod próbálni!

2016. szept. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
Szerintem a Mint (Cinnamon) a legjobb, nekem legalábbis az tetszik legjobban.
2016. szept. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!