Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha vízzel szeretném hűteni a...

Ha vízzel szeretném hűteni a vga-át akkor ahhoz kell egy olyan vga? Szerintem és nem találok sehol tudnátok írni nekem olyan vga-át? Ha van egy rendes vga amin van venti és egy olyan ami vízhűtéses. Azon nincs, és ugyan azt tudja mind a kettő ugye?

Figyelt kérdés
2016. szept. 17. 21:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Vagy nagyon sokat ittam vagy ennek a kérdésnek semmi értelme.
2016. szept. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Létezik vízhűtés meg léghűtés.

A többségen venti van, vagyis léghűtéses. Lehet kapni olyan videokártyát is, amibe be van szerelve a vízhűtés, lásd MSI sea hawk, illetve léteznek külön vizes hűtő blokkok VGA-hoz, ahol értelem szerűen le kell szerelni a léghűtést és felrakni a hűtőblokkot.


VGA vízhűtő blokk pl:

[link]


Ne felejtsd el viszont, hogy a vízhűtésnél a vizet keringeti a rendszer, ami ugyan úgy egy hűtőradiátorbaa van be vezetve, amit egy ventilátor hűt.


[link]

A ventilátort nem úszod meg :D Értelme annyi van hogy máshol adod le a hőt, pl ha a géphára fel tudod rakni, akkor nem a gépházba nyomja a hőt ki neked, hanem egyből a gépház nyílásain át a szobádba, ettől elvileg valamivel hűvösebb lesz odabent a levegő, vagyis jobb lesz a hűtése. Az már más kérdés, hogy fél perc múlva megint beszívja elöl azt a forró levegőt amit hátul kinyomott :D

2016. szept. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Amúgy szerintem paraszt vakítás a vízhűtés videokártyára, de mindenki maga döntse el. Megjegyzem, NEM minden videokártya kompatibilis a vízhűtéssel, mivel nem mindegyikhez létezik átalakító blokk (illetve ilyen blokk esetén venned kell kitűrődésálló tömítéseket, csövet, tartályt, pumpát, radiátort, hozzá ventiket, hűtőfolyadékot, stb elég drága mulatság, csak hozzáértő meg pénzben úszkáló moddereknek éri meg).
2016. szept. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Gábor_79 ***** válasza:
Az Asus Poseidon szériája valami ilyesmi: [link]
2016. szept. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!