Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Több a hardverek számára...

Több a hardverek számára fenntartott hely!?

Figyelt kérdés

Van 6 giga ram (4,2) a8-as proci 1024 mb osztott a RAM memóriájából

mikor belépek a Windowsba (10) akkor azt mutatja a feladat kezelő hogy 3,1gb a hardverek számára fenntartott hely, így marad 2,9gb amiből a rendszer minimum egy giga tehát semmi sem marad.

Miért vesz le 3,1gb a ramból mikor egy gigára van állítva?

Már mindent próbáltam.



2016. szept. 19. 22:16
 1/10 anonim ***** válasza:
a procid egy apu az az integrált videó kártya van ami a rendszer memóriából vesz el magának 900 megát .
2016. szept. 20. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

#1 és ez most hogy jön ide?

Én azt kérdeztem hogy miért veszi el azt a 2.1gb - ot? csak egy giga kell az apu-nak mert annyira van állítva.


Tehát! Elvész 2.1 et semmire! És azon felül az egy giga videó memóriát így jön össze a 3.1 giga. Hát giga van összesen.

2016. szept. 20. 08:18
 3/10 anonim ***** válasza:

Én arra tippelek hogy 32bit -es rendszered van.

Így az össz megcímezhető RAM, 4GB.

Ebből 1 elmegy a VGA -nak, egy kevés a különféle CACHE -nek, pl. HDD.

Így marad 2,9GB amit használhatsz a rendszernek.

2016. szept. 20. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"és ez most hogy jön ide?

Én azt kérdeztem hogy miért veszi el azt a 2.1gb - ot? csak egy giga kell az apu-nak mert annyira van állítva. "


egyrészt nem írtad bele a kérdésbe hogy hány bites rendszer használsz másrészt az sem hogy mennyire van állítva az apu memóriája . Tibornak van igaza .. 64 bites rendszert kellene telepíteni .De erre a gépre biztos nem win10 -et tennék ha nem 7 -et.

2016. szept. 20. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Akkor viszont melyik optimalizáló programmal csęszted el!?

(Vannak tippjeim, de inkább nem sorolom őket...)


Win+R: MsConfig

Rendszerindítás tab, ott megtalálod a jelenlegi operációs rendszert kijelölve, alatta egy speciális beállítások gomb.

Azt megnyitva, minden elől vedd ki a pipát, nem kell semmilyen korlátozás, jelen esetben a RAM lesz lekorlátozva.

[link]

2016. szept. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ja'h és utána újra kell indítani a gépet. :-)
2016. szept. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Ki olyan hülye aki 3 giga ram felett nem 64 bites op rendszert tesz fel?"

Jelen! :-) 4 GB RAM, ebből 0.5GB -ot elvesz az integrált VGA, így maradt a notebookon 3.5 GB használható.

Lejön ~100 MB HDD, meg egyéb cache -re, és 3.4GB -ot tudok használni.

Ebből ~0.5 GB -ot eszik meg az alap rendszer 32 bit -en.

64 -bites rendszer ~0.75 GB -ot vessz el. (kicsit többet)

Illetve a 64 bites rendszeren kicsit jobban terheli a CPU -t is 1-1 program.

Így 32bit -es OS -el hatékonyabban üzemel. :-)

2016. szept. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Ugyan miért lenne jobb a Windows 7?"

Kiforrottabb, stabilba rendszer...

Nincs annyi hardver - szoftver gond vele mint az új Windows -al.


"Most komolyan mi fut el rajta?"

Minden! Jelenleg is ez a legjobban támogatott rendszer, erre optimalizálták a legtöbb programot.

(Windows 10 a folyamatosan változó, és újabb bogarakta képező komplett rendszer frissítésekkel inkább csak bosszúságot add a szoftverfejlesztőknek, és nem kelelt volna kiadni egy Béta, teszt verzióban az OS -t)

2016. szept. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Jaj ne már....

64 bites Windows van fent. Ki olyan hülye aki 3 giga ram "felett nem 64 bites op rendszert tesz fel?

Ugyan miért lenne jobb a Windows 7? Most komolyan mi fut el rajta?

Mikor még nem csinált ilyet akkor átadás mentesen vitte a gta 5-öt. Tehát 50-60 FPS...

Még hogy win 7.... "


ezen a szutykon milyen felbontáson 640-480? amúgy segíts magadon lényeges információkat nem írtál le . Ha 64 bittes a rendszer akkor biosban ellenőrizni kellen azért apu -t mennyit is vesz el ..

2016. szept. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Már átjártam a biost és ott csak egy giga van adva neki de szerintem írtam már. Egyébként 1440x900-on futott nem a legkisebb beállításokon.

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Kérdés: nem lehet hogy a Windows hülye? A bios azt mondja hogy egy giga van csak megosztva.

2016. szept. 21. 15:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!