Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Prohardveren az FSP tápokat...

Prohardveren az FSP tápokat miért istenítik annyira?

Figyelt kérdés
Én úgy tudom az FSP már régóta nem olyan megbízható márka, mint régen volt. Nemzetközi fórumokon sem különösebben ajánlják ezt a márkát, PH-n viszont ezek a nagy favoritok között vannak mindig. Az FSP Raider széria pl. több külföldi fórumon is feketelistán van, ők viszont eléggé ajánlják ettől függetlenül. Én például nagyon megbízhatónak tartom a Corsair tápokat, de azokat PH-n szinte soha nem ajánlják, csak az PSP-t vagy Seasonic-ot általában, esetleg XFX-et néha. Ez miért van?

2016. okt. 14. 22:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
mert mások a tapasztalatok és az egyéni vélemények. ennyi, nem kell túlgondolni
2016. okt. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Én egyszer néztem be a PH-ra akkor is orrba-szájba a HEXA-t ajánlották.Azután megfogadtam hogy maradok itt a GYK-n mert ez az oldal ilyen szempontból pártatlan.

Corsair-ba is van rossz széria nem is egy,FSP is és nagyjából az összes márkának van nem jól sikerült darabja(i).Szóval márka alapján nem éri meg tápot venni csak konkrét típus alapján.(pl.TS,CXm,RMX,S12II,Leadex stb.)

2016. okt. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
AZ FSP Hyper széria úgy tudom, hogy csak a balkáni országokba szánt budget kategória, azért is nehéz nemzetközi teszteket találni róla..
2016. okt. 14. 22:44
 4/15 anonim ***** válasza:
fsp-ből most a hydro megy, meg a szokásos gold s, gold, aurum-ok stb.
2016. okt. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Hyper az egy belépő kategória és elég rossz áron van(15K-ért rengeteg táp van ami jó így versenyképtelen),a Raider egy butított Aurum ami szintén nagyon rossz áron van(szintén).Talán egyedül az Aurum Gold széria kiemelkedő.(jó anyaghasználat és minőség,viszonylag jó ár/érték)
2016. okt. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Valóban a Hydro az elég jól sikerült.
2016. okt. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Azért Kérdező, mert egyelőre még mindig jobb minőségű és nívósabb, mint a rengeteg Codegány, Incom és egyéb noname ipari hulladék, amit azzal a lendülettel dobhatsz is a szemétbe ahogy megvetted mert annyit ér...
2016. okt. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 BM-Striker ***** válasza:

#2


Hexa(+)/APN nagyon korrekt jól bevált belépőszintű széria, ami sokáig a legolcsóbb jó minőségű tápok köré tartozott, főleg kisebb teljesítményű gépekbe.

Igazából csak a nem olyan túlságosan régen megugrott ára miatt nem jó vétel.


Ahova nem elég egy Hexa/APN, oda eleve egy középkategóriás táp ajánlott inkább.

2016. okt. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Én már sokszor rákérdeztem, mindig az volt a válasz, hogy nekik a legalacsonyabb a meghibásodási aránya. Persze nem egyszer hallottam, hogy a hexa vitt a sírba egy konfigot, de valamilyen okból kifolyólag természetesnek veszik ott, hogy minden tápegység felgyújtja a házat, ha meghibásodik.

Ha ez így lenne, valóban igazuk lenne, csak nincs így, de nem is feltétlenül szakértők szoktak válaszolni ott sem.


Most, hogy az Aurum-t már nemigen lehet kapni és a Hydro G meg még túlárazott, addig két versenyképes fsp tápegység maradt, azok pedig a BQ Straight Power E10 400W és a Hydro X 450W, ez pedig csak azért lehetséges, mert a Corsair Vengeance kifogyott. Ha újra kapható lesz 16 ezerért, akkor ott vége a mókának és egy FSP tápegység sem lesz versenyképes.


Nyilván nem Codegennel kell összehasonlítani, azért nem kérnek el 20 ezret.

2016. okt. 14. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
#8.Tisztában vagyok vele de egyidejűleg ott volt akkor az XFX TS 430(akkor még volt a készleten),a CX430 akkor is jobb vétel volt,illetve talán még a CTG is.Ez esetben a HEXA egyáltalán nem éri meg.Most meg ott a CX450m ami ugyan annyiba kerül és jóval fejlettebb/újabb,de még mindig a HEXA+-t ajánlják.Attól függetlenül semmi gond nincs vele.
2016. okt. 14. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!