Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Adott egy : ASUS EX-GTX1050TI-...

Adott egy : ASUS EX-GTX1050TI-4G nVidia 4GB GDDR5 128bit PCIe videokártya. Belemegy ebbe az alaplapba? Acer Q35T-AM LGA775 DDR2.

Figyelt kérdés

Videókártya: PCI Express verzió

PCI Express 3.0 , GDDR5


Alaplap: Expansion Slots: 2 x PCI, 1 x PCI-Express x16, 1 x PCI-Express x1


Köszönöm!



#videokártya #gtx 150 #belemegy pci-e
2016. nov. 8. 22:42
 1/4 MGéza ***** válasza:
Bele, csak szerintem nem sok értelme van olyan lapba ilyen erős vga-t venni, hacsak később nem fejleszted az egész gépet.
2016. nov. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
bele megy
2016. nov. 9. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ! Karácsonyra néztem ki a 1050Ti-t,igaz gyenge proci mellé,de már ideje fejleszteni a kártyámat..ami most egy geforce 210.. Később persze veszek egy 1151 Alaplapot,abba egy I5-t,és akkor remélem jól fog muzsikálni a kártya ! A mostani proci mellett nem hiszem hogy nagyon fog,de majd meglátom mit tud kihozni !
2016. nov. 9. 17:47
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha már fejleszteni akarsz, szerintem vagy várj még a 6. generációs Intel procival amíg értelmes lesz az árfekvése, vagy inkább a korábbi generációt válaszd. Az Intel nagyon elárazta magát. Ha a top i5-el számolunk, akkor


Intel Core i5-4690 3.5GHz BOX ~67.5ezer (84 Watt fogyasztás)

vs.

Intel Core i5-6600K 3.5GHz BOX ~74.5ezer (91 Watt fogyasztás)


Ehhez még az alaplapot is tegyük hozzá


ASUS Z97-P az i5-4690 procihoz ~30ezer

vs.

ASUS Z170-P az i5-6600K procihoz ~35ezer


Ezért a +12ezer jó magyar forintért annyi lesz a különbség, hogy DDR3 helyett DDR4-es memóriát kell venni, de sebességben semmi előnye, ha egyszer úgyis XMP-s DDR3-at raksz bele. Fejleszteni sem fogod sehova, mert megint kijön addigra majd egy újabb processzor foglalat stb. jó szokás szerint.


Én tavasszal fejlesztettem másnak gépet, és megmaradtunk a 4690-es procinál, pont a fenti okok miatt. Az már csak plusz hab a tortán, hogy tökéletesen érthetetlen módon az újabb generációs Intel processzor fogyaszt többet.


Úgy látszik az Intel beleesett az AMD 15 évvel ezelőtti hibájába, amikor az AMD legnagyobb ellensége az AMD volt...


A megmaradó +12ezret egyébként szerintem építsd be egy SSD-be való beruházásba, mert szárnyakat fog adni a gépednek!


Jó gépfejlesztést! :)

2016. nov. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!