Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Veszthettem el amiatt az...

Veszthettem el amiatt az adataim hogy nem dugtam be csak az egyik usb kábelt a laptopba?

Figyelt kérdés

Vettem egy usb-s házat a volt notebookom merevlemezzènek, amihez egy Y usb kábelt adtak. Èn meg csak az egyiket dugtam be, majd tettem rá filmeket aztán kicsit kèsőbb lètre akartam hozni egy új mappát de nem engedte mert kifagyott a jobbgombos menütől. Erre kihúztam mert leválasztani sem engedte, aztán pár ilyen művelet után mikor bedugtam kiírta hogy formáznom kell.


Ez hogy kifagyott ha jobbgombot nyomtam ès az adatvesztès lehetett attól hogy csak az egyik kábel volt bedugva?



2016. nov. 16. 22:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Amihez két USB kell, akkor azt használni is illik. Valsz vesztek a rajta tárolt adatok.
2016. nov. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Azért van két USB rajta, mert jó eséllyel nagyobb az áramfelvétele a HDD-nek, mint amit egy USB port (különösen a front paneles) ki tud szolgálni.

Leírásod alapján megsérülhetett a partíciós tábla, próbáld meg helyreállítani pl. partition magic-kel.

2016. nov. 17. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Újrakellett formáznom, az megvolt tegnap, aztán èjszakára rátettem a recuvát de semmi eredmèny nem lett, vagyis a fájlok jók lettek volna csak a nevük nem ( èjszaka úgy volt rajta hogy mindkèt kábele be volt dugva aztán hajnalban kikapcsoltam ès most kb fèl órája nèztem de megint nem tudtam megnyitni amit tegnap rátettem, aztán meg megint kèrte a formázást. Meg mèg annyi hogy amelyiken csak áramot kap azt csak hosszabbítóval tudtam bedugni mert nem èrt át a másik oldalra... Erre gondoltam hogy a baja mèg nem írtad a partíciót. A másik hogy attól lenne-e baja ha a tápvezetèkèt egy telefontöltőbe dugnám? Mert van egy ami felesleges ( 800 mah-es vagy egy powerbank-re ami 1A-es )
2016. nov. 17. 09:37
 4/8 anonim ***** válasza:

Laptopról van szó? Nincs két egymás melletti USB port?

Amúgy, ha leformáztad, akkor jó eséllyel buktad az adatokat.

2016. nov. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen laptopról, egy 5 èves hp630-ról, ès igen van de csak az egyik működik azon az oldalon ahol kettő van, a másik oldalon meg csak egy van.
2016. nov. 17. 10:42
 6/8 A kérdező kommentje:
Most nem vagyok otthon pillanatnyilag, de ha hazaèrek ujraosztom a particiókat. De ugye jó a win7 beèpített lemezkezelője is? Mert èn azt szoktam használni particionáláshoz?
2016. nov. 17. 10:44
 7/8 A kérdező kommentje:
Ha egy szöveges dokumentumot akarok megnyitni akkor meg vmi I/O eszközhibát ír ki...
2016. nov. 17. 13:34
 8/8 A kérdező kommentje:
Pedig tegnapelőtt mikor még volt windows a lemezen, notebookba szerelve semmi baja nem volt. Szerinted/Szerintetek a házzal vagy a merevlemezzel van baj? USB 2.0-ás Sharkoon Quickstore Portable házról van szó
2016. nov. 17. 13:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!