Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Leállításkor félig áll csak...

Hlac86 kérdése:

Leállításkor félig áll csak le a gép, el pedig nem akar indulni csak felpörögnek a ventik pár másodpercre. Mitől lehet?

Figyelt kérdés

Segítségeteket kérném! Van egy közepes konfigom: Asus M5A97 r2.0 alaplap fx 6300-as proci, 4*4gb 1600 Mhz ram, Saphire 7770 videokari, Chieftech Smart 700W táp.....

Egyik leállításnál a gép nem állt le, csak félig, a monitorra megszűnt a jel kivezérlés, a merevlemezek lekapcsoltak, de az alaplap, táp, ventik nem állnak le. Ha elindul azóta sem tudom leállítani, mert kb. minden 20. alkalomra vhogy elindul, de érdekes dolgokat produkál: legtöbb indításnál csak felpörög pár másodpercre és leáll, sokszor meg sem moccan indításra. Néha pedig amikor elindul azt úgy teszi, hogy a bekapcsoló gomb megnyomása után nem történik semmi, de utánna kb. 10 másodpercre csak úgy elindul!

Kérem csak olyanok írjanak akik a hasznos tanácsot tudnak adni és nem szeretnék vitafórumot az alkatrészekről. Már mindent próbáltam, egyenként szűrtem ki mindent, 2 másik táppal ugyanez, memóriák variálva, proci jó, bekapcsoló gomb jó, venti érzékelés jó. Valószínűleg alaplap, de nem értek hozzá annyira, hogy 100% biztos legyek benne. Amúgy ha elindul és feláll a rendszer, utánna teljesen jó a gép, de így nem lehet vele együtt élni.... Segítségeteket előre is köszönöm!



#indulás #félig áll le #csak felpörög
2016. nov. 23. 07:18
 1/2 anonim ***** válasza:

>közepes gép


Amúgy szerintem táp probléma.

2016. nov. 23. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
3 jó táppal próbáltam, mindegyivel ugyanezt produkálta. Valószínűleg az alaplap bekapcsolásért felelős FAT -e, vagy ATX áramkörében lesz hiba, de tuti nem táp!
2016. nov. 23. 10:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!