Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Érezhetően lassabb lett a...

Érezhetően lassabb lett a gépem az elmúlt pár hét/hónap alatt, mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

HD Sentinel 100%-nak mutatja a merevlemezt

Futatttam ma memóriatesztet, minden ok

Portalanítottam a gépházat

Az elmúlt fél évben volt új hővezetőpaszta rakva a CPU-ra

Alapvetően egy 4 éves konfig, 1 éves táppal és GPU-val


Már az indulásnál is a bekapcsoló gomb megnyomása után sokkal több másodperc telik el mire beindul (jellemzően 1-2 volt, most mondjuk 4-5), de mostanában hasonló terhelés mellett a szoksásos programjaim is érezhetően lassabbak. De sehol sem találok semmilyen diagnosztizálóval problémát.


2016. nov. 23. 15:22
 1/6 anonim ***** válasza:
esetleg egy vírusirtó...
2016. nov. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

CCleaner-rel pucold meg a feleslegtől a gépedet.

Utána mehet MalwareBytes meg BitDefender vírust keresni.

Ventilátor gyári vagy saját? Mennek rendesen a ventilátorok? Van hogy nem pörög annyival amennyivel kéne a és a magas hőmérséklet lekorlátozza a gépet.

2016. nov. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#1 Avast konstans megy, most futtattam egy gyorskeresést a kedvedért, üresen jött vissza. Estére lehet ütemezek egy teljeset.


#2 Ismerem a szoftvereket, szoktam használni, megszabadultam 3GB szeméttől de ez elhanyagolható mennyiség főleg ha olyan szoftverek után takarított, amit nem használok..

Mailware csak gamecrackeket adott, meg néhány nem kívánatos semmiséget de nem volt kártevő..


A venti gyári de az alkalmi 40-50 °C-fokra emelkedés normál használat(futottak a fenti vizsgálatok) mellett csak max-ként jelenik meg HWmonitoron amúgy folyamatosan 30 °C körüli terhelés nélkül a CPU, vizsgálatok alatt 36

2016. nov. 23. 16:17
 4/6 A kérdező kommentje:
CPU renderelésnél is 70°C a plafon, szerintem nem a hűtéssel van a gond.
2016. nov. 24. 13:54
 5/6 anonim ***** válasza:
lehet kopik a HDD olvasófeje, hiszen a HD sentinel csak a szektor hibákat tudja ellenőrizni, a belső fizikai sérüléseket nem (nincs rá érzékelője).
2016. nov. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Végülis ez lenne a legjobb eset, most tervezek SSD-t beszerezni.
2016. nov. 24. 15:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!