Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lehet valami baja a gépnek ha...

Lehet valami baja a gépnek ha sokat van használva?

Figyelt kérdés

Átlagban napi 8 órát van használatban terhelés alatt. A hardverek hűtése megfelelő. Nem szokott melegedni. A videókártya 100%-os terhelésnél max 70 fokot szokott elérni, de az ritkán van. Szinte mindig 60 fok körül szokott lenni a hőmérséklet. A processzor szokott sokat 100%-on pörögni, aminek a hőmérséklete 50 fok köré megy fel.

Szóval a kérdésem az, hogy ez a használati idő mennyire káros a számítógépben lévő hardverekre? Nagyon megrövidíti az élettartamát?



2016. nov. 29. 07:51
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%

Az alaplap kondijai szoktak tönkremenni amik a proci mellett vannak, meg a tápegységben ugyanezek, de azok ritkábban,

Gyakran tisztítsd le őket porszívós kefével, talán valamit segít. Vagy valami ventilátort nyomjál rá.

2016. nov. 29. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Dongaben ***** válasza:
Egyáltalán nem vészes. Amire érdemes figyelni: a mozgó alkatrészek. Pl. ventilátorok, és HDD. A ventilátor szárához időnként egy csepp műszerolaj. (Nem kell sűrűn.) A HDD-n pedig szoftveres takarítás, és töredezettség mentesítés, hogy kevesebbet "ugráljon" a fej.
2016. nov. 29. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ventik, hűtőlamellák kifújása, ecsetelése. Amúgy meg mehet éjjel nappal, semmi baja nem lesz. Az én gépem is megy sokszor 24 órákat (letöltés+játék+meló). Viszont gyakrabban kell tisztogatni.
2016. nov. 29. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Dongaben ***** válasza:
Ahogy többen is írták: portalanítás! Elektrosztatikus feltöltődés miatt szükséges elsősorban. Még a jó porszűrővel rendelkező házakba is bejut a por. Ecsettel, vagy préslevegővel időnként ki kell tisztítani.
2016. nov. 29. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Karban van tartva, nem poros. A proci hőmérséklete pedig nem 50 hanem 40. A válaszokat pedig köszönöm!
2016. nov. 29. 08:37
 6/12 anonim ***** válasza:

Mozgó alkatrészek elkophatnak, ventiken kívül a HDD ami ~3 év üzem idő után elkezd zajoslenni...

Ezen kívül semmivel nem okoz több gondot mint ha kikapcsolva áll.

Amin inkább meglátszik ha sokat használod, az majd az éves szinten a villany fogyasztás.

Én pl. megemeltettem havi 2 ezerrel a villanyt, hogy ne 1 év után küldjék ki egybe a ~25 ezres csekket.

2016. nov. 29. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Többet árt neki, ha naponta ki-be kapcsolod.
2016. nov. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Mit csinálsz vele, ha megkérdezhetem?
2016. nov. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Végül is mindegy mit csinál vele, vannak akik játszanak 24 órából minimum 12-t, vagy töltenek le/fel. A gépnek nem árt. Annakidején (vagy 10 éve) az akkori gépem volt, hogy hetekig nem volt kikapcsolva. Filmeket szedtem le. Akkoriban még nem voltak ilyen sávszélek. A gyárakban a gépek, amik nem mai darabok, és nem minőségi tápokkal szereltek, akár egy évig sincsenek kikapcsolva.
2016. nov. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem mindegy. Az enyém 7/24 megy 100%-os terhelésen CPU/GPU egyaránt. A harmadik VGA-t tettem bele, négy év alatt. Ennyit bír. Tehát erre érdemes felkészülni.
2016. nov. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!