Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ennek mi értelme van? (videoká...

Ennek mi értelme van? (videokártya)

Figyelt kérdés

Sziasztok, kinéztem a 1060 6gb verizót magamnak... meglepődve látom, hogy 1 hdmi és 3 displayport van rajta, most nem úgy van, hogy a hdmi a jobb?

Akkor miért displayportból van a több?

[Nah nem, mintha 1 hdmi-n kívül lenne más amit használnék]


bocsi ha nagyon hülyeséget kérdezek :D



2016. nov. 30. 21:37
 1/7 Trevor. ***** válasza:
A DP jobb és fejlettebb.
2016. nov. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
55%
Semmiben sem jobb a hdmi, sőt, minden tekintetben rosszabb. Drágább, és alacsonyabb felbontásban tud csak adatot küldeni(vagy azonos felbontás mellett kevesebb adatot). DP már 8k 60 fps nél tart, HDMI meg 4k ban tud csak 60fps t. Az persze más kérdés, hogy jelenleg legfeljebb quake 3 at lehetne 8k ban 60 fps mellett játszani.
2016. nov. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
#2: 4db titan X-el crysis 3 is megy 60+ fps-el, 8K-ban (4x4K, mivel 8K monitor még nem igen van forgalomban), úgyhogy azért fontos az display port mindenkinek. Viccet félretéve, én is a DP-t preferálom.
2016. dec. 1. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

#3

Youtube szerint még titan xp quad sli mellett is közelebb lenne az ötvenhez átlagban. :D De persze eljön majd annak is az ideje, elég szomorú lenne ha itt lenne már a számítási kapacitás, de nem lenne kábel amin át tudnánk küldeni az adatot.

2016. dec. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat én is youtube alapján azt hallottam, hogy szarabb a displayport, mert, hogy hangot nem visz át csak képet


Van "hdmi to displayport" kábel? vagy az semmit sem ér?:D


(Mondjuk csak érdekel, mert 1080p ideális nekem arra hdmi is jó)

(Meg amúgy is olyan monitorom van amin 2 hdmi van csak)

2016. dec. 1. 19:19
 6/7 anonim ***** válasza:

Átalakítóval olyan hatást érnél el, mintha kisebb csövet rádugsz egy nagyobbra, attól még nem tud több víz folyni mert a kicsi limitál.


És ne retard videókból informáld magad, visz hangot a DP.

[link]

2016. dec. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi a választ ment a zöld mindenkinek.
2016. dec. 1. 20:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!