Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tudnátok segíteni számítógép...

Tudnátok segíteni számítógép fejlesztésében? (GTX 1060; i5-6500; Z170)

Figyelt kérdés

Először csupán egy olcsóbb videokártyával szerettem volna fejleszteni a gépemet, de végül egy konfig összeállításáig jutottam.



Igények:


Viszonylag nincs túl sok szabadidőm, uyganakkor szeretek különféle kalandjátékokkal játszani, amik sok és izgalmas órát biztosítanak (KotOR, Dragon Age, Bioshock Infinite, Tomb Rider, GTA...)


Az újabb játékok amik felkeltették érdeklődésemet a Whicher, Tombrider, GTA V, Far Cry, Assasins Creed...stb


Szóval ehhez hasonló címekkel szeretnék játszani és úgy vélem, hogy a már most megjelent játékok is hosszú időre kielégítenék igényeimet.


Mivel sz új játékok már eléggé szép grafikával rendelkeznek, így gondoltam érdemes lenne ezeket a megfelelő minőségben futtatni. Ami nálam minimálisan a 1080P közepes beállításokkal.


Így VGA terén egy GTX 1060-ra esett a választásom, viszonylag jó árban van, és még az ultra beállításokkal is elvan.


Ebből a kártyából van 3GB-os és 6GB-os változat is. Teljesítményben alig van különbség, árban viszont már annál több.

Ráadásul a 3GB-os is maximálisan kielégítené az igényeimet.

De mégis csak gondolkodom a 6GB-os változaton, hiszen kétszer annyi memória. Viszont drága.


Mik azok a szempontok ami miatt a 6GB-os megérné a többlet költséget?



Processzornak egy I5-6500-ast néztem hozzá.


Jó-e ez a CPU-GPU párosítás?



Alaplap:


Jelenleg egy olcsóbb Z170-es alaplapon gondolkodom.

Már olyan 30-35 ezer környékén kapni.


Hogyan érdemes a sokféle variáció közül választani?


Laikusként elsőre azt gondolnám, hogy bele tudjam dugdosni azt amit szeretnék aztán minden oké.

De gondolom mégis csak vannak egyéb kritériumok is?


Előre is köszönöm válaszaitokat!



2016. dec. 4. 02:35
 1/2 anonim ***** válasza:
i5-6500-hoz felesleges a Z170. Nézz egy B150-es alaplapot, pl.: az ASUS B150 PLUS-t.
2016. dec. 4. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

#1 feleslegesnek nem mondanam..lehet huzni azt az i5-ot is skylakenel.

Nekem egy Gigabyte Z170-HD3P lap van Pentium G4400-el,szerintem nagyon jo lap.

En meg elgondolkodnek egy RX480-on is,nem vagyok tulzottan megelegedve az nvidiaval.

2016. dec. 7. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!