Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért áll le a windows telepit...

Miért áll le a windows telepitése 99% nál?

Figyelt kérdés

A lényeg, hogy most jött meg az ASUS laptopom freedos ként es ra szeretem volna rakni egy win 10 et de a telepites soran hiba lett 99% nal. Mindegy milyen telepitott hasznaltam mindig ugyan ott volt a hiba. Nem ertem, hogy miert.

A laptopom neve:

ASUS X554SJ


Bios: american megatrend

Verzio: 206

Ha ez jelentene is barmit.


Koszi a valaszokat elore.



2016. dec. 8. 06:30
 1/5 Párnahuzat válasza:
1000 féle oka lehet. Próbálj meg Win7-et először rárakni.
2016. dec. 8. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azt azert nem tudom, fel rakni mert az egeret nem ismeri fel. Win 7 telepitesekor. (4 fele egereel probaltam) de a win 10 igen.
2016. dec. 8. 07:53
 3/5 anonim ***** válasza:

Próbáltad máshogy "kiírni" a telepítőt.

Prendrive-ra rufus-t használj és próbáld végig a 3 beállítást. (GPT/MBR..)


Ha egyáltalán nem megy akkor megoldásként azt tudom elképzelni, hogy kiveszed a HDD-t berakod egy gépre majd ráraksz egy Win10-et és utána visszarakod a laptopba.

2016. dec. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A windows 10-nek van egy ilyen csemer szokása hogy felrakja magát és nem talál a végén valami drivert, például a wifit, és nem tud mit kezdeni vele.

Kapcsold ki a wifi gombot mielőtt nekifogsz, hátha segít. Utólag keresel neki drivert.

2016. dec. 9. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. :)

De 2 nap után rá jöttem még is hogy kell fel rakni egy átlagos embernek már picit magasabb de azért sikerült :D


Megoldás:


Amikor eljut a telepítő a particionálás részhez, akkor törölj minden partíciót a lemezről Ezután erre az üres területre irányítsd a telepítést. Ha minden rendben van, akkor a telepítő létre fogja hozni a szükséges partíciótípust és a rendszer telepítése számára a megfelelő lemezstruktúrát (partíciókat) is kialakítja.


Ha így nem menne, akkor a partícionálás részben nyomd meg a Shift+F10-et.

Ezután a parancssorba pötyögd be a következő parancsokat, természetesen soronként, parancsonként entert ne felejtsd el megnyomni.


diskpart

list disk

select DISK 0

clean

convert gpt

exit


A DISK 0 az a lemez, amelyikre telepíteni szeretnél. Erre ügyelj, mert a clean parancs ennek a lemeznek a tartalmát fogja törölni a következő parancs pedig ennek az MBR szektorát alakítja át GPT partíciós táblává.

2016. dec. 9. 10:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!