Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Porszívóval ki szabad fúvatni...

Porszívóval ki szabad fúvatni a számítógépet?

Figyelt kérdés
Olyanra gondolok ami kifelé is tudja fújni a levegőt. Nem lesz tőle baja a gépnek?

2016. dec. 11. 06:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Sőt, megköszöni. Erre a célra sűrített levegőt szoktak használni, pár száz forint egy flakon. A porszívó fúvóteljesítménye elenyészik ehhez képest, szóval gyakorlati haszna nem sok lesz. Legfeljebb olyan pormacskákra, amiket akár kézzel is kivehetsz :)

Lehetőleg ne csinálj zárlatot a porszívó csövével való turkálás közben.

2016. dec. 11. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Colix ***** válasza:
igen, de csak áramtalanítva.
2016. dec. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Sűrített levegő jobb. A porszívó elég kevés port szed ki. Esetleg előtte finom ecsettel föllazíthatod a port.
2016. dec. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én kompresszorral szoktam, az hatékonyabb.
2016. dec. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Szirty ***** válasza:

"Lehetőleg ne csinálj zárlatot a porszívó csövével való turkálás közben."


Zárlatot? Gondolod bekapcsolt gépet optimális kifújni?


A flakonos "sűrített levegővel" vigyázni kell, mert köze nincs a levegőhöz. Legtöbbször éghető gáz.


A kompresszoros megoldással meg azért kell óvatosnak lenni, mert komoly ESD kockázattal jár.

2016. dec. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én azt gondolom, hogyha valaki pohártartónak nézi az ODD tálcát, akkor a bekapcsolt gép is reális takarításkor.

De kérdező, tudod mit? Hagyd a p|csába, vidd szervizbe :D

SereG

2016. dec. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
#5 Miért lenne ESD kockázat ha a kikapcsolt gépet kitisztítod kompresszorral? Nyilván nem az áram alatt lévő PC-t kell fújkálni.
2016. dec. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Szirty ***** válasza:

"Miért lenne ESD kockázat ha a kikapcsolt gépet kitisztítod kompresszorral?"


Ennek semmi köze ahhoz hogy be vagy ki van kapcsolva a gép.

A kockázatot az jelenti, hogy a sűrített levegővel komoly statikus töltést lehet produkálni. Főleg nagy nyomásnál, közelről alkalmazva. Én csináltam már így 4 centis szikrát (nem PC-ben), szóval jobb óvatosnak lenni.


Meg a kompresszoros megoldásnál arra figyelni, hogy lehetőleg ne jöjjön 1-2 deci kondenz víz is a levegővel, mert az sem tesz jót a cuccnak...

2016. dec. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én semmi ilyet nem tapasztaltam kompresszorral, kondenzvizet pláne. Persze elhiszem, hogy megvan a kockázata, de ezért kell előbb pát próba fújás. A porszívó sok esetben nagyon gyenge, tehát nem sok lehetőség van.
2016. dec. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem lesz semmi baja.

Egy közepes erősségű ecsettel szépen fellazítod a makacsabb szennyeződéseket,a gép belsejében ha bízol magadban le is szerelheted a ventilátorokat (pl:proci hűtőt , tápegység ventit és videókártya)s úgy letisztítod a ventiket.Majd visszarakod rossz helyre nem is tudod bedugni mert különböznek a csatlakozó ajzatok.Majd a végén kifújatod porszívóval .Javaslom hogy fújatás közben egy vékonyabb eszközzel fogd le a ventik lapátját,hogy ne pörögjenek széjjel.A hangos ventilátorok kenéséről meg egyébb másokról is találsz videót a neten hogyan kell csinálni csak írd be a keresődbe hogy mire vagy kíváncsi.

Úgy kb félévente ismételd meg.

Üdv.neked

2016. dec. 12. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!