Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Canon tintasugaras nyomtató...

Canon tintasugaras nyomtató nem húzza be a papírt, mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Van egy Canon MG 3250 típusú nyomtatóm. Kb egy év állás után kezdtem el újra használni, vagyis inkább kezdeném. Amikor leállítottam, semmi problémája nem volt (csak kifogyott egy patron, és csak most vettem bele), viszont most nem akarja behúzni a papírt, amikor nyomtatni akarok. Hiába teszek bele többet, vagy akár csak egy darabot, ugyan az a jelenség. Hallom ahogy búg, a papír kb. egy centit mozdul befelé, aztán megáll és csak magában teker. Ha kézzel finoman beadagolom, amikor húzza, akkor tudok csak nyomtatni, viszont ezt csak egy papírral lehet eljátszani, mert ha több van benne, akkor az összeset behúzza. Mi történhetett? Ez egy viszonylag keveset használt nyomtató, jó ha kb. 100 oldalt kinyomtatott életében.

2016. dec. 22. 12:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
14%

Nos ennyi pénzért mégis mit vártál?


[link]


Kész csoda, hogy 100 oldalt kinyomtatott. Általában egy lézernyomtatóba a toner kerül ennyibe... :-)

2016. dec. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele, viszont valami hasznosabb válaszra is kíváncsi lennék, köszönöm!
2016. dec. 22. 12:35
 3/12 anonim ***** válasza:

Nézd a dolog pozitív oldalát: vettél közel 20-ért egy szkennert, amiben tárolhatsz papírt ;)

Két esetben olcsó egy nyomtató: baromi drága hozzá a festék, vagy egyszerűen szar, esetleg mindkettő. Hát itt a második eset biztos előfordul. Ha van ismerősöd, aki el tud szarozni az ilyen mechanikus problémákkal, javítható a dolog, de pénzt már ne adj ki érte.

2016. dec. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Kedves kérdező, elhiszem, hogy az igazság fáj, de a leghasznosabb választ írtam le! :-)
2016. dec. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Kedves válaszoló! Válaszod teljes mértékben haszontalan volt. Nem azt kérdeztem, hogy "azért van-e ez, mert egy olcsó szart vettem", hanem hogy mi lehet a baj. A 37 százalék, ami a hasznos válaszaid arányát jelöli, úgy látszik teljesen helytálló. Nincs szükségem megmondóemberekre, egyáltalán nem érdekelnek az ilyen és ehhez hasonló fikázások, amikben semmi megfogható nincs, de pofa az van. Kb. annyi idő alatt ami alatt ezt leírtam, meg is javítottam. Poros volt a lapbehúzó görgő, meg kellett tisztítani.
2016. dec. 22. 13:51
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

"Nem azt kérdeztem, hogy "azért van-e ez, mert egy olcsó szart vettem", hanem hogy mi lehet a baj."

- az, hogy egy olcsó szarban hamar kikopik (vagy soha nem is passzolt) a lapbehúzó görgő (és az egyéb fröccsöntött műanyag alkatrész), tehát a baj, hogy a kérdés tárgya egy olcsó szar.

"A 37 százalék, ami a hasznos válaszaid arányát jelöli, úgy látszik teljesen helytálló."

- a gyk-n (ha aktív válaszoló vagy, pontosan tudod), a százalékos értékelés abszolút nem reprezentatív, mert a kérdező sokszor csak azt értékeli fel, amit olvasni akar.

"Kb. annyi idő alatt ami alatt ezt leírtam, meg is javítottam. Poros volt a lapbehúzó görgő, meg kellett tisztítani."

- ez téged minősít, ügyes vagy, hogy ilyen jelentéktelen problémát önállóan is megoldottál, és mindezért fel kellett tenned egy kérdést.

2016. dec. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

"- az, hogy egy olcsó szarban hamar kikopik (vagy soha nem is passzolt) a lapbehúzó görgő (és az egyéb fröccsöntött műanyag alkatrész), tehát a baj, hogy a kérdés tárgya egy olcsó szar."

-Értem, felfogtam. Érdekes, ha ezt ilyen egyszerű volt leírni, miért nem ment elsőre?

"- a gyk-n (ha aktív válaszoló vagy, pontosan tudod), a százalékos értékelés abszolút nem reprezentatív, mert a kérdező sokszor csak azt értékeli fel, amit olvasni akar."

-Van benne igaz, de azért nem mindegy, hogy valaki 40 százalékban hasznos, vagy mondjuk 60-ban. Én is van, hogy megmondom a magamét, de mégis 79%-on állok, csak hogy egy példát hozzak fel. Mivel válaszokat vártam, nem az ár miatti fikázást, így ez számomra teljesen haszontalan volt, bár én nem értékeltem.

"- ez téged minősít, ügyes vagy, hogy ilyen jelentéktelen problémát önállóan is megoldottál, és mindezért fel kellett tenned egy kérdést."

- Tapasztalatlanként a témában úgy gondoltam, hogy jó helyen járok. Ennél sokkal jelentéktelenebb kérdésekkel van tele az oldal, ami sokszor nem is valós probléma, nekem ez eléggé az volt. Ha értelmes választ kaptam volna, akkor nem kezdem el magam bütykölgetni, mivel a tapasztalat azt mutatja, hogy egy tapasztaltabb embernek érdemes megfogadni a tanácsait. Csak hát ilyen gyökerekkel nem nagyon lehet szót érteni.

2016. dec. 22. 15:19
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

Azért nem ment elsőre, mert én nem a 37-es vagyok, hanem a 66-os, és nem akartam elsőre ilyet írni, pontosabban azt írtam elsőre (harmadikként), amit viszont akartam. De te nagy % mágus vagy, nyilván látod ezt :D

De amúgy nem értem, minek feszülsz be ezen, a legelső válasz azt tükrözte, amin még hetek múlva is megy a görcsölés, és amiben végül is, igaza volt. Emellett nyertél egy tanulságot, legközelebb nem veszel olcsó szart, ha nem akarsz magaddal kicseszni. Ehelyett nem köszönöm volt, hanem "hetek" múlva is görcsölés. Ennyire nem vághatott oda az önérzetednek a dolog...

2016. dec. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Valóban nem. De hogy helyre tegyük a dolgokat: köszönöm Uraim a válaszokat! (tényleg) Kellemes ünnepeket! :)
2016. dec. 23. 11:22
 10/12 anonim válasza:
Már elég régi a kérdés de azért leírom hátha valakit majd a probléma.Nos nekünk egy Canon MG 3550 állt szintén egy évig a patron kifogyása után majd vettünk bele,segítséggel sikerült behúznia a papírt de a nyomtatás így sem minden alkalommal volt sikeres mert begyűrte a papírt.Találtunk egy külföldi videót amin szétszerelnek egy hasonló gépet itt esett le az állunk mert azért az egy kis görgőért ami behúzza a papírt az egész nyomtatót fullra szét kell robbantani majd helyes sorrendben össze is rakni ugyebár.Annyi a lényeg hogy a görgő nem nyomja eléggé a papírt így oda kell rögzíteni egy rugót ami jobban lenyomja,mi ezt megtettük és tökéletesen működik a nyomtató.
2018. júl. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!