Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik LCD képernyőt érdemes...

Melyik LCD képernyőt érdemes választani, ami nem is olyan drága (középár), de jó is? A márkát eldöntöttem már: LG. Most is az van 6 éve, és nagyon jó, csak CRT.

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy új LCD képernyőt, mert a CRT-t meguntam, és állítólag az LCD jobban védi a szemet, és mivel szemüveges vagyok nem ártana. És mivel vékonyabb is, bennebb tudom helyezni, és nincs annyira közel hozzám. :)
2008. okt. 7. 15:47
 1/9 anonim ***** válasza:

pl.:


[link]

2008. okt. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
a szemre az az ártalmas, ha hosszú ideig meredten nézed a monitort, és nem fókuszálsz másra. óránként 10 percre célszerű kicsit a plafont meg az egyéb környezetet bámulni.
2008. okt. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ok, de: Milyen LG LCD képernyőt érdemes választani? Amugy is le akarom cserélni. :)
2008. okt. 7. 17:42
 4/9 A kérdező kommentje:
Bocsi, nem láttam az első hozzászóló által belinkelt oldalt. Köszönöm, elég jó és szép képernyő, és nem is olyan drága. :)
2008. okt. 7. 17:45
 5/9 anonim ***** válasza:
Az lcd azért kíméli a szemet mert nem villódzik hanem a folyadékkristályok egyszerűen csak világítanak benne.
2008. okt. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

a folyadékkristályok nem világítanak.

pont az a műkörési elv, hogy a hátsó, elvileg homogén megvilágítást takarják ki a folyadékkristályok. és azért nem villog, mert a maga a fényforrás nem villog.


egyébként 70 Hz felett a crt sem villog, pontosabban igen, de nincs hatása, és a 60 Hz-est

2008. okt. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

folyt, mert hozzáértem a tapipadhoz...


szóval a 60 Hz-es is csak akkor baj, ha van fénycső a közelben, azzal ugyanis interferrál, ami már látható villogást eredményez.


70 Hz fölött minden csak parasztvakítás crt-nél is...

2008. okt. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az LG-t nem tartom jónak, én az ElectroWorld-ben vettem egy ViewSonic-ot 3000-es kontrasztaránnyal (500-1000 a szokásos), 17"-es szélesvásznú, 37 ezerért. Plusz 8 ezerért olyan 5 éves garanciát adtak, hogy akkor is cserélik ha leverem az asztalról.


A HP pedig 3 év garanciát ad, de úgy hogy egyetlen pixelhiba esetén is kijönnek, hoznak egy új monitort, elviszik a régit, alászolgálja. Nem volt pixelhiba, csak valami folt jelent meg, ami gyanús volt, hogy mintha beégett volna. És tényleg jött a furgon, a szervizes hozta az új monitort, felrakta az asztalra, majd megköszönte, hogy HP monitort vásároltam.


Hát mondom ilyen is van...? :O :D


(Két gép van.)

2008. okt. 14. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.


Gyanús volt, hogy elírtam valamit. 19"-es volt a ViewSonic, nem 17"-es.

2008. okt. 14. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!