Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ezt a gépet megérné így megvenni?

Ezt a gépet megérné így megvenni?

Figyelt kérdés

Üdv!


Számítógépet tervezek vásárolni, ipon.hu-n, Videózásra, Streamelésre, Játékra elsősorban..


Fontos számomra,hogy a sebesség és erő mellett halk legyen a gép,egy AUNA MIC 900B mikrofonom van,de a !!12!! (Minden alkatrész ventijeit számolva) ventillátorral szerelt Zalman Z9 Plus már nagyon komoly zajt csinál,és amikor este csendben gépezek,szintén elég zavaró.


Évek óta csinálok youtube videókat a jelenlegi konfigommal (Athlon 750k; HD6870; 8GB RAM),streameléssel is próbálkoztam,de sajnos a konfig nagyon gyenge volt hozzá. A mostani játékokkal már nem bírkózik meg,vagy ha igen,akkor is minimum grafikán,esetleg még a felbontást is levéve... Nagyon régóta tervezek komoly pénzt áldozni egy komoly gépre,ami mind a mai játékok játszására, felvételére, élő közvetítésére is alkalmas. Most jött el a pillanat,hogy elhatároztam,hogy beruházok egy komolyabb konfigra....


A vasat mindenképp részletre venném, 100.000 Ft kezdőrészlettel és maximum 300.000 Ft hitellel. ipon.hu-ról fogom rendelni,ezt már szintén eldöntöttem,tudom,hogy máshol (edigital) van kamatmentes hitel is,de az ipon választéka,és a cofidis rugalmasabb megoldásai miatt maradok az iponnál.


Na DE! Akkor lássuk magát konfigot:


MSI Z170M MORTAR


INTEL Core i7-6700 3.40GHz 1151 BOX


ASUS DUAL GeForce GTX 1070 8GB GDDR5 OC


CORSAIR 16GB Vengeance LPX DDR4 3000MHz CL15 KIT


BE QUIET! Pure Power 9 500W CM


AEROCOOL Dead Silence Cube


ALPENFÖHN Sella


371 468 Ft


SSD,HDD van a jelenlegi konfigomból is,de gondolkozok rajta,hogy HDD-ből veszek egy másodikat,hátha érzékelhető RAID-be kötve a különbség...


A tápot a csend nevében választottam(Na meg kevés olyan minőségű termékkel találkoztam,mint a BQ).


A házat szintén,csak mivel nincs sok helyem,feleslegesnek tartottam a Silencio-t, Főleg,hogy Micro ATX-es lappal tervezem a konfigot...



Minden választ szívesen fogadok,remélem tudtok nekem tanácsot adni :)


2017. jan. 5. 14:56
 1/6 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem,hogy a gépház azért van ennyire tutira behűtve,mert a procit 4.7Ghz-en használom a gyári 3.4 helyet...
2017. jan. 5. 14:58
 2/6 Bandi1214 ***** válasza:
#1 Ezzel a hűtővel még a 4,4Ghz is kérdéses.
2017. jan. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A mostani gépembe CM Hyper 212 EVO van,de mivel az i7-est nem tervezem húzogatni,gondoltam elég a Sella is...
2017. jan. 5. 15:02
 4/6 A kérdező kommentje:
Mármint az első válaszom a mostani gépemre vonatkozik,csak gondoltam, lesz,aki megkérdezi,hogy miért nem szerelek ki pár ventit,ha től hangos....
2017. jan. 5. 15:04
 5/6 Bandi1214 ***** válasza:
"Azt kifelejtettem,hogy a gépház azért van ennyire tutira behűtve,mert a procit 4.7Ghz-en használom a gyári 3.4 helyet..." akkor ez mi?
2017. jan. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Inkább csináltam egy új kérdést,ahol ezt is egyértelműsítem.
2017. jan. 5. 17:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!