Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mitől indulhat újra a számítóg...

Mitől indulhat újra a számítógépem? (néha a kép esik szét, a hang beragad)

Figyelt kérdés

Az utóbbi néhány héten többször is magától véletlen időközönként újraindult a számítógépem (6 napig egyáltalán nem, viszont ma már másodjára). Processzor túlhevülés kilőve (újra lett pasztázva, a 75 fokot soha nem lépi túl), videokártya túlhevülésre sem gyanakszom (egy másfél éves kártya). Néha a kép esik szét, ilyenkor a kép becsíkozódik, a hang beragad.

[link]

Az újraindulás után a gép azonnal elindul. A probléma eddig egy alkalom kivételével játékok alatt fordult elő (alvó állapotból visszatéréskor). Az érdekes az, hogy benchmark testek alatt a probléma egyáltalán nem fordult elő. Én a táp hibájára gyanakszom, a héten le is fogom cserélni. Ha van bármi ötleteket, akkor hálás lennék, ha leírnátok. (ha még valamire kíváncsiak vagytok, akkor jelezzétek)


i5-2400

gigabyte r9 380 g1 gaming

ddr3 8gb ram



2017. jan. 5. 22:48
 1/4 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy a táp egy I-Arena szériás Chieftec, az SSD egy Kingston 240gb UV400, ezenkívül van egy régebbi 500 gb-os Samsung HDD-m. Ez a config egy évig tökéletesen működött, egyszer nem jelentkezett a probléma.
2017. jan. 5. 23:04
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem is a táp lesz. De nem ártana futtatni egy vírus írtót, illrtve frissiteni a legújabb drivereket.

Amit meg probalj ki , hogy a bill. egeren kivul mas usbs dolog ne legyen bedugva.

2017. jan. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

A videokártya driver frissítve van. Ez a táp probléma okozhatja esetleg a "becsíkozódást" is? (ami képet linkeltem) Még egy kérdés, ami kicsit off téma: az általam becsíkozódásnak nevezett jelenségnek mi a szakkifejezése?

2017. jan. 6. 15:56
 4/4 anonim ***** válasza:

Ötletem nincs mi lehet a neve. Megnyugtatlak,nekem hetente van ilyen, van amikor játék közben,ugyanez,hang beakad,és villog,csíkok lesznek a képen,és csak a restart segít.

A legjobb az lenne,ha felraknál rá egy friss windowst, full újra rakott géppel (lol), és egy új táppal,vinyóval,vga-val (Kérnél havertól, szervizből)

2017. jan. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!