Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Érdemes Amazonról, külföldről...

Érdemes Amazonról, külföldről alkatrészeket rendelni? Garancia?

Figyelt kérdés

Rengeteg PC alkatrész, és elektronikai eszköz sokkal (esetenként 15-20 ezerrel) olcsóbb, mint a hazai boltokban. Pl. a billentyűzetem, ami itthon 52 ezer volt, Amazonon 37 ezer.


Megérheti elektronikai cuccokat, PC alkatrészeket Amazonról, vagy más, nagyobb külföldi bolttól rendelni? Az egyedüli dolog, ami aggaszt, az a garancia érvényesítése. Hogy működik ez egy Amazonos rendelésnél? Vagy külföldi terméknél lemondhatok a garanciáról, esetleg visszaküldéssel megoldható?


Hazai boltoknál is előfordul, hogy hetekig kell várni, mire végeznek az ellenőrzéssel, javítással, miegymással. Annyival nagyobbb hátrányt jelentene, ha külföldről rendelnék?


(Nem rendeltem külföldről, csak vásároltam külföldön, helyi elektronikai boltban, bár azzal a termékkel nem volt gondom azóta sem.)


A válaszokat köszi.



2017. jan. 10. 13:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Én sose veszek hazai viszonteladóktól és sose volt problémám a garancia érvényesítésével.

A nemzetközi garanciát pedig a gyártó cég honlapján tudod elolvasni. Általában visszakérik a terméket bevizsgálásra, a legtöbb cég ad pre-paid shipping label-t és azzal ingyen visszaküldheted. Amint kivizsgálták (általában ha nincs baja is kicserélik, sőt ki se vizsgálják csak megvárják, hogy megérkezzen) akkor küldik is az újat. Legalábbis nekem ez a személyes tapasztalatom, de volt már olyan is hogy vissza se kérték és újat küldtek.


Az árkülönbözetre pedig figyelj, mert ha pl Amazon.com vagy .ca-t nézted ott még rájön az áfa és a vám. Viszont EU-n belül nincs vám.

2017. jan. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
És az a vám mekkora tud lenni?
2018. febr. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!