Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ilyen használat mellett...

Ilyen használat mellett mennyi idő után melegszik át egy laptop?

Figyelt kérdés

Filmnézés, webböngészés, YouTube, esetleg Facebook, szövegszerkesztés, képnézegetés, fórumozás...


Nem megy egész nap egyébként. Hűtőpad nincs alatta.



2017. jan. 18. 21:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha az ágyban a paplanon van az öledbe, akkor még ennyi se kell hozzá, pillantok alatt. A lényeg, hogy legyen legalább egy kis hely, ahol tud távozni a meleg levegő, mert ha nem, akkor pillanatok alatt 50 fok jön a procitól. Ha izmosabb dolgot csinálsz, akkor meg még több.
2017. jan. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az a nem mindegy, hogy MILYEN az a laptop? Nekem volt egyszer cserélhető vga-s acer laptopm, erősebb cpu-t tettem bele ramot is dupláztam benne, 500gb hdd, és ágyban (takarón) volt használva mindíg, nem ment még játék alatt sem fel 65c fok fölé! Aztán vettem 1 másik acer-t I5, plusz gt540m vga volt benne, játék alatt még asztalon is felment lazán 90C fokra de inkább fölé!

Vettem 1 újabbat, az U-s i3, ez nem melegszik ágyban játék alatt sem(65-67-ig megy), pedig ebbe is dedikált vga-van! Szóval érted?

2017. jan. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Asztalon használt, de sajnos már nem mai darab. Egy régi Dell Vostro 1000.


Valahogy egyenlőre ebből kellene a maxot kihozni.

2017. jan. 18. 22:10
 4/7 anonim ***** válasza:

Igen, látom, ha nagyon kíváncsi vagy, akkor egyszerű és nagyszerű programmal meg tudod te magad is nézni a hőfokokat! Én ezeket szoktam használni, hwmonitor (ezt a hihetetlen egyszerűsége miatt) Aida64 (Ha "mindent" meg akarsz tudni) esetleg, speedfan, speccy... Leírod a hőfokokat, és megmondom, hogy jók-e még vagy sem!

"Valahogy egyenlőre ebből kellene a maxot kihozni."

Ezt mire érted?

2017. jan. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hát, arra értem, hogy a fent írt tevékenységekre egyenlőre kiszolgáljon, amíg elérhető nem lesz egy csere.


Régen voltak mérve hőfokok, de akkor hűtőpad is ment alatta. Olyan 70 fok körül volt hűtőpaddal a CPU, a HDD 40 körül, erre emlékszem, terhelés után. Nem tudom így kibírná-e a YT-t vagy a filmezést.

2017. jan. 18. 22:28
 6/7 anonim ***** válasza:
Nézd meg használat közben, 70 fokon már annyira nem szeret lenni ez a cpu! Hdd: 40-45ig még jó!
2017. jan. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát... az a baj, hogy a meleg levegőt is alul csapja ki... Nincs sok hely szellőzni sem. Lehet, hogy így nagyon fog melegedni a proci. Esetleg megpróbálok egy hűtőpadot megint beszerezni alá, hátha... Szerintem anélkül a CPU megvan 85-90 körül is.
2017. jan. 18. 22:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!