Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért csak 4GB RAM-ot ismer...

Miért csak 4GB RAM-ot ismer fel a rendszer?

Figyelt kérdés

Üdvözlöm a kedves válaszolókat.

Az lenne a kérdés ami fel merült a mai napomban, hogy "miért csak 4GB RAM-ot ismer fel a rendszerem?".

Jelenleg 3,4 GB használhatók fel de ahogy tudom kb. 500MB a driver-ek miatt nem tudok fel használni. Jó ez mind szép és jó. De azonban ma vettem egy 4 GB-os RAM-ot ami 1600 Mhz-es és DDR3 mas és bele raktam az ugy nevezett ASUS X555UJ-X0127D nevezetü laptopomba. De azonban a régi beépített RAM-ot nem használja ennek mi az oka? Vagy ennek nincs meg oldása? Reménykedtem benne ha rakok bele egy 4GB-os RAM-ot akkor összeadodik a beépítettel.


Tudni róla 2 slot-ja van az 1. slot ba raktam bele a RAM-ot és csak azt használja. Valahogy meg szeretném oldani hogy az a 4GB beépített ram ne veszen kárba mivel akkor hiába vettem meg a 4GB-s RAM-ot mivel keveslem a 4GB memóriát.


Elöre is köszönöm a válaszokat.



2017. jan. 19. 15:09
 1/5 anonim ***** válasza:
És mégis mi a fene fut a gépeden...?
2017. jan. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Cseréld a rendszered 32 bitesről 64 bitesre, az kezelni fogja 4 GB fölött is.
2017. jan. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Elnézést ezt az információt elfelejtettem leírni.

Jelenleg az adott laptopon egy Windows 10 64 bites operációs rendszer, x64-alapú processzor

2017. jan. 19. 15:14
 4/5 anonim ***** válasza:
pontosan milyen ramot vettél és milyen ram van a gépedben? Rá van ragasztva egy fehér cetlire a ramra. Hivatalos oldal szerint 12 GB-ig kezel sdramot, így az nem kéne gondnak lennie.
2017. jan. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Ha már meg nézted pontosan akkor a beépítettről nem írnék információt. De azonban amit vettem: [link]

Ez lenne az. :D

2017. jan. 19. 15:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!