Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Megadta magát a laptop akkuja?

Megadta magát a laptop akkuja?

Figyelt kérdés

Tegnap szomorúan tapasztaltam, hogy egy hét használaton kívül töltött idő után a laptop nem akar bekapcsolni, ezen nem lepődtem meg, nyilván lemerült. A töltő csatlakoztatása után elindult, de az aksi nem töltődött. Azt írta: 0% áll rendelkezésre, csatlakoztatva, nem töltődik.

Tudom, a Google a barátom, utána is olvastam,és ki is próbáltam egy módszert, amit ilyen problémára ajánlottak: Eszközkezelő, telepek-> Microsoft AC adapter eltávolítás-> gép kikapcs->töltő+akku ki majd vissza->gép be és elvileg működik.

Na, nekem ez nem működött. Viszont ma -miután nemrég hazaértem- újra bekapcsoltam a laptopot és történt egy kis változás: ma már 2% áll rendelkezésre, és csatlakoztatva, nem töltődik státuszban áll.


Két kérdésem lenne: 1, Hogy lehet, hogy tegnap óta töltés nélkül 2%-ra "nőtt" a töltöttség?

2, Kuka az akku, vagy van még valami tippetek?


Előre is köszönöm mindenkinek.


2017. jan. 19. 19:59
 1/7 anonim ***** válasza:
kapcsold ki, hagyd a töltőn éjszakára. reggelre meglátod és meg is kapod a választ.
2017. jan. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a választ! :)
2017. jan. 19. 20:05
 3/7 A kérdező kommentje:
Az még lemaradt, hogy a töltést jelző led nem világít, ha csatlakoztatva van a töltő. Hátha ez már perdöntő lehet.
2017. jan. 19. 20:07
 4/7 anonim ***** válasza:
vagy beszart a töltőelektronika, vagy az akku kuka. mikori az akku?
2017. jan. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az ebyte-ról vettem 2 éve, szóval biztos nem vadonatúj, csak eddig jól bírta.
2017. jan. 19. 20:20
 6/7 anonim ***** válasza:
két éves akkunál már előfordul, hogy kuka, főleg, ha huzamosabb ideig van a töltőn.
2017. jan. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Elképzelhető,hogy a töltő adapter adta meg magát. Meg kéne mérni,feszültség mérővel/multimérő/,hogy egyáltalán van-e kijövő feszültség.Ha van akkor egy hiba lehetőség kizárva.A következő lehetőség az aksi cella zárlatos.Hiába jó a töltő,aksi zárlatos akkor sem kapcsol be gép.Akkumlátor csere következik.
2017. jan. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!