Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Gamer PC lefagy, mi a tehető?

Gamer PC lefagy, mi a tehető?

Figyelt kérdés

Helló.

E témát azért hoztam létre, hogy segítséget kérjek a közösségtől már vagy ötödjére.

A problémám pedig az, hogy a számítógépem lefagy mikor egy játékot indítok el. Régebben, olyan október körül vettem meg a gépet és rá olyan 1-2 hétre elkezdte a fagyásokat. Először az Assassin's Creed Syndicate játszása közben sikerült ezt a hibát tapasztalnom. Miután reseteltem a gépet, akkor az egész számítógépem nem szerette hogy elindítsak egyéb játékokat a GTA San Andreas, és a Paladins-on kívül. Először mikor segítséget kértem azt javasolták hogy vegyem ki az egyik RAM-ot majd rakjam vissza ami működött de azután már nem. Többször is történt ez a dolog, és úgy orvosoltam a problémát hogy olyan 1-2 napig nem játszottam erősebb gépigényű játékokkal a GTA San Andreas és a Paladins-on kívül. De most már az is kifagy, régebben észrevettem hogy ez a videókártyám problémája (gtx 1060). Nem akarom szervízbe vitetni, mert ott a hibát kérik és én se tudom biztosan mi lehet az. Mindenesetre itt van a gépigényem a Speccy programtól.


Operating System

Windows 10 Home 64-bit

CPU

Intel Core i7 6700 @ 3.40GHz 30 °C

Skylake 14nm Technology

RAM

16,0GB Dual-Channel Unknown @ 1064MHz (15-15-15-36)

Motherboard

MSI H110M PRO-D (MS-7996) (U3E1) 28 °C

Graphics

32W_LCD_TV (1920x1080@30Hz)

2047MB NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB (Gigabyte) 43 °C

Storage

111GB Micron_1100_MTFDDAK256TBN (SSD) 27 °C

931GB TOSHIBA DT01ACA100 (SATA) 31 °C

Optical Drives

ASUS DRW-24F1MT

Audio

Realtek High Definition Audio



2017. jan. 21. 14:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Pillanatnyilag az 1000-es szériához katasztrofálisak az nvidia driverek, rengetegen panaszkodnak. Van egy adott régebbi verzió, aminek a telepítését ilyenkor ajánlani szokták, keress rá, illetve zargasd őket fórumokon. Esetleg ha még cserélhető, cseréld rx 480-ra, azzal nincsenek driver gondok, picit erősebb is.
2017. jan. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nézd, el kell vinni az áruházba a gépedet és ott kivizsgálják neked, én már a pcx-hez küldtem komplett cuccot (alaplap benne a proci és memória) annyi bibi lett hogy a hűtőventilátor helyett az övéket küldték ki de elismerték és vissza kaptam a eredeti hűtőmet.


Ezen kívül kérdeném a ram szerepel a támogatási listában? Ha igen az jó!

Külön lehet proci erősségi tesztet futtatni ami nem terheli a vga-t.

Számít az is mennyire tiszta a géped, nincsenek-e rajta hülyeségek, amik nem kellenek.


Én nem vagyok gépzseni, ennyit tudtam segíteni.

2017. jan. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Elég idegesítő lehet, ezt aláírom. Ennek ellenére sem javasolnám, hogy minden egyes alkalommal hardver változtatást csinálj. Előbb utóbb megsínyli valami. Ez egy gép, nincs olyan hogy egyik nap lehet játszani vele, a másik nap nem...


Mivel ez egy új gép, ráadásul egy vagon pénzbe került a következőt javasolnám:


Osztom a driveres gondolatmenetet, bár a tápról nem írtál semmit.


Alapos terhelésteszt a VGA-t illetőleg/ Furmark, Kombustor etc./


Ha van valami baja a VGA-nak, akár szoftveres, akár hardveres, akkor itt le kell térdelnie. Ha nem, akkor más irányban kell nézelődni.


Esetleg alternatív rendszerrel is kipróbálhatod/Linux Live, Win7/

2017. jan. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nos, a tápom 300 wattos ami szörnyű. De valahogy meg szeretném próbálni a dolgokat pénz költése nélkül, de amit igazán nem értek hogy amelyik áruházban vettem a gépet ott a vélemények 5 csillagosok voltak és pont az enyémet cseszték el.
2017. jan. 27. 08:58
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez így már más aspektusba helyezi az egészet. A konfigod védelmében azonnal cseréld le. Nem éri meg játszani vele.
2017. jan. 27. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!