Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Új gép vásárlás előtt állok....

Új gép vásárlás előtt állok. Szerintetek milyen konfig ez?

Figyelt kérdés

Egy pár szempont: több év múlva is legyen bővíthető, bírja a játékokat, videóvágásra is használnám + streaming és szerverre is (valamelyest) alkalmas legyen (nem első szempont, de ez sem árt) + ár se legyen egy gigászi összeg.

Idáig ezt találtam:

Alaplap – MSI X99A GODLIKE GAMING Alaplap [link]

CPU - Intel Core i7-5820K 3.3GHz LGA2011-3 Processzor [link]

Memória modul - G.SKILL RipjawsV 64GB (4x16GB) DDR4 2133Mhz F4-2133C15Q-64GVR [link]

Digitalizáló kártya (bár lehet, ezt kihagyom) - AVerMedia DarkCrystal HD Capture Station (CAPTUREHD-PRO) C027 [link]

Videókártya - Inno3D GeForce GTX 1060 iChill X3 [link]

SSD (01) - Plextor M6e 256GB PX-256M6EA-BK (2 DB) [link]

SSD (02) - SanDisk Z400s 256GB SD8SBAT-256G-1122 [link]


HDD – Seagate BarraCuda 2TB ST2000LM015 [link]

Ház – Zalman H1 www.arukereso.hu/szamitogep-haz-c3085/zalman/h1-p230370479/

Tápegység – Thermaltake Smart SE 730W [link]

OS – Windows 10 Home [link]

Office - Microsoft Office 365 Personal [link]


Monitor:

[link]

Szerintetek?



2017. jan. 22. 11:28
1 2
 1/17 MGéza ***** válasza:
Ilyen konfignál miért pont a tápod akarod elspórolni azt nem értem? Tessék egy normális, gold-platinum minősítésűbe beruházni ha már ilyen drága gépet veszel.
2017. jan. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
74%

Ez így egész okay lenne, de ha bővíteni akarod akkor ne 2011-es foglalatú alaplapot és cpu-t vegyél. i7 6700K-t ajánlom+ [link]

Ez így olcsóbb is, jobb is. Én személy szerint win10 pro-t használok, home korlátozott és lehet szükséged van valamire amit a pro tud. A cpu hűtőt ne felejtsd el! Ami a videokártyát illeti nekem asus is msi a bevállt. Az utolsó dolog amin változtatnék az a monitor, 2 kisebb monitor előnyösebb stream és videovágás szempontjából(én így vagyok ezzel).

2017. jan. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

# 1: pont a jobb tápok után néztem. Mely tápegységek vannak a gold - platiniumban?

# 2: oké.

MÁS:

Ki - mit tud még ajánlani és mire? (ha lehet, linkelnétek is?)

2017. jan. 22. 11:50
 4/17 anonim ***** válasza:

- Ha már 2011-es foglalatra építesz, akkor i7 6800k, újabb, erősebb.

- Godlike gaming-nél pont a godlike meg a gaming feliratot fizeted csak pluszban. MSI X99A SLI PLUS ugyan azt adja és fele annyiba kerül.

- Ha már digitalizáló kell, akkor külsőt ajánlok: [link]

- Videokártyából rakhattál volna már bele gtx 1070-et, aminek az ára simán kijön ha olcsóbb lapot veszel.

- Sata 3-as SSD-nek ha minőségit akarsz akkor Samsung Evo 850 vagy HyperX Savage, PCI-e -s SSD helyett lehet gondolkozni M.2 Sata SSD-ben is, bár azt te tudod hogy kelleni fog vagy sem (igen nagy valószínűséggel nem, de a te pénzed).

- A kinézett merevlemez fordulatszáma 5400 a szokványos 7200 helyett, ezek hamarabb szokták megadni magukat illetve hamarabb észreveszed hogy belassulnak (3-4 év). A kinézett seagate meg kb pont olyan mint a WD Green, nagyméretű adat tárolására jó, amihez csak néha nyúlsz hozzá, folyamatos használatra annyira nem ajánlott.

- Gépház mindenkinek a maga dolga, én ennyiből már rég Corsair Obsidian házat vennék.

- Tápegység vicc kategória. Komolyan, 500e +t költesz a gépre és belerakod ezt?

[link]

A normális 700-750 wattos tápok ilyen árban mennek, ezzel számolj. Neked Corsair RM650x elég (mivel kb egy árban van az 550-nel, annyi is elég lenne).

- Külön processzor hűtő hol marad? Ha már tuning lap, tuning proci, legalább egy kicsit jobb fajta hűtőt rakhatnál rá. Ha nem cél a tuning akkor Deepcool gammaxx-ok, esetleg cooler master tx3 evo, ha húzni is akarod (ami azzal a thermaltake-kel elég necces) akkor Alpenföhn Brocken, Be quiet dark rock hűtők, noctua nh-d** hűtők.


- A kinézett monitor 32 colban FullHD-ra képes, ami azért eléggé vicces. VA panel jó lenne, bár szerintem ilyen árban egy 21:9-es IPS monitor is megfelelő.

2017. jan. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

i7 6700 pont nem éri meg, ha komoly munkát is tervez, mivel folyamatosan jönnek ki 2011-re is az új processzorok, lásd i7 68**k széria, illetve lassan várható az új 2066-os (kaby lake sok magos munka processzorai) foglalat is, ahol eddigi hírek szerint lesz 2011-es verziósok is belőle.


Olcsóbbnak mindenképp olcsóbb, csak kisebb a fejlesztési lehetőség. Míg 2011-es foglalatba bele tudsz rakni akár egy i7 6850x-et, addig 1151-nél max 7700k-ra tudsz váltani és viszlát. Azt is figyelembe kell venni, hogy kell-e egyáltalán a kérdezőnek az a 6 fizikai mag vagy sem. Ha így nézzük akkor megérheti a kaby lake meg sky lake is.

2017. jan. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 MGéza ***** válasza:

Super Flower Leadex Platinum széria ---> 10év garancia

EVGA G2 gold minősítés ---> 10 év garancia

Corsair RMi/RMx gold minősítés ---> 10 év garancia

2017. jan. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

(mindenkit felpontoztam)

Kicsit alakítottam:

Gép park

Csúcsgép (munka, videóvágás, szerver, játék)

Alaplap – MSI X99A SLI PLUS Alaplap [link]

CPU - Intel Core i7-5820K 3.3GHz LGA2011-3 Processzor [link]

CPU hűtő - Deepcool GAMMAXX 200T [link]

Memória modul - G.SKILL RipjawsV 64GB (4x16GB) DDR4 2133Mhz F4-2133C15Q-64GVR [link]

Videókártya - Inno3D GeForce GTX 1060 iChill X3 [link]

SSD - Plextor M6e 256GB PX-256M6EA-BK (2 DB) [link]

HDD – Seagate BarraCuda Seagate 5TB [link]

Ház – Zalman H1 www.arukereso.hu/szamitogep-haz-c3085/zalman/h1-p230370479/

Tápegység – EVGA SuperNOVA B2 850W [link]

OS – Microsoft Windows 10 Pro 64bit [link]

Office - Microsoft Office 365 Personal [link]

Videóvágó program – erre ki-mit tud ajánlani?

Monitor - Samsung C27F390FHU Monitor [link]

Digitalizáló kártya - [link]

Billentyűzet + egérre mi lenne jó? Az, hogy magyar a billentyűzet kiosztása, azt nem mindenhol találom, pedig nekem arra is nagy szükségem volna (+ az is, hogy háttérvilágítással bírjon, mechanikus legyen, stb).

Ezen mit érdemes még alakítani? Olyan konfig kéne, amit akár egy gaming stream sem izzasztaná meg.

2017. jan. 22. 15:57
 8/17 anonim ***** válasza:

Hűtő alkalmatlan tuningra, így a gyári is megfelel (bár kérdés miért nem akarod a jobbat, amit írtam de rád hagyom).


táp röhejesen nagy. A processzor fogyaszt 140 wattot MAXIMUM, mellé vga 225 wattot MAX, mell éa rendszernek 100w, 365 watt a maximum fogyasztása a rendszernek. Erre te belevágsz egy viszonylag gyengébb minőségű 850 wattos tápot. MI a fenének? Normál esetben 250-300 watt lesz a komplett gép fogyasztása. Nem tudlak megérteni. vegyél egy normális 550 wattos tápot, amiket ajánlottunk.


valamiért olyan monitorokat választasz mindig amin van d-sub (vga) kimenet. Minek? Rég elavult technológia. Nincs is olyan kimenet a videokártyán. Egyébként meg jó lesz.


Vágó programnak ott a sony vegas.


Többiről már elmondtam a véleményem.


Szerintem eszetlenség amit csinálsz, de te pénzed, arra költöd amire akarod.

2017. jan. 22. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Tuning - fogjuk rá, de ez nem túlságosan cél. GPU hűtőnél, az Alpenföhn Brocken-ből három félét is láttam - [link] (a legolcsóbb is jó?)

Tápegységből ezt láttam még, ami 550W-os - [link]

Videóvágó programnak Sony Vegas a legjobb?

Monitornál pont nem néztem a d-sub (VGA) csatlakozót, inkább a HDMI-t (abból is legyen 2) és azt, hogy IPS és Ívelt kijelzőjű legyen, de van még két másik Samsung:

[link]

[link]

2017. jan. 22. 18:30
 10/17 MGéza ***** válasza:
#9: A PCGH eleve 2 ventis, az eco kisebb bordákkal készül, nincs akkora hűtőteljesítménye.
2017. jan. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!